Niedziela, 25 września 2022. imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Skatowali 36-latka. Resztę życia może spędzić na wózku

2013-07-12 12:00:00 (ost. akt: 2013-07-12 12:24:49)
Sprawcy pobicia trafili do aresztu

Sprawcy pobicia trafili do aresztu

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Sąd aresztował na trzy miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o skatowanie 36-letniego mężczyzny i jego 17-letniego syna w miejscowości Wiśniewo (gmina Markusy). 36-latek ma pękniętą podstawę czaszki i jest sparaliżowany od pasa w dół. Mężczyzna może resztę życia spędzić na wózku inwalidzkim. Poszło o kobietę.

Tragiczna historia ma swój początek 7 lipca, na przystanku PKS w miejscowości Wiśniewo w gminie Markusy. Około godziny 23.00 17-latek wraz z kolegami siedział pod wiatą przystanku.

Sprawcy podjechali samochodem. Jeden z nich wysiadł z auta i uderzył chłopaka pięścią w twarz. Poszło o dawną dziewczynę, z którą 17 -latek obecnie jest związany. Napastnicy odjechali, a pobity chłopak zadzwonił po ojca. Ten zabrał syna z przystanku samochodem.

Po drodze do domu zauważyli jednego z napastników. Ojciec żądał wyjaśnień dlaczego jego syn został zaatakowany. W odpowiedzi trzech młodych mężczyzn rzuciło się na nich z kijami. Bili ich po całym ciele, szczególnie po głowie. 36-latek trafił do szpitala z pękniętą podstawą czaszki, stłuczeniem i wstrząsem mózgu. Ma niedowład nóg. Jest prawdopodobne, że do końca życia będzie jeździł na wózku. Jego syn odniósł mniej poważne obrażenia, wymagał opieki ambulatoryjnej.

W środę policjanci zatrzymali trzech braci - mieszkańców miejscowości Wiśniewo (gm. Markusy). Do policyjnego aresztu trafił 24-letni Adrian B., 21-letni Kamil B. i do policyjnej izby dziecka - 16-letni Dawid B. Tylko 21-latek przyznał się do pobicia. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował dziś Adriana i Kamila B. na trzy miesiące. Najmłodszy z braci, decyzją sądu rodzinnego, trafi do schroniska dla nieletnich. Dorosłym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast o przyszłości nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.
KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (39) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Znieczulica #1159929 | 83.25.*.* 2 sie 2013 17:06

  znieczulica

  odpowiedz na ten komentarz

 2. rzeczywiście znieczulica #1155223 | 81.190.*.* 28 lip 2013 22:43

  Żeby pobić chłopaka, potem jeszcze niemal zatłuc kijami jego ojca to rzeczywiście niebywała znieczulica. Dosłownie zero szacunku dla innych, i zupełny zanik uczuć wyższych u takich jednostek. W głowie się nie mieści. Gdzie takich chowają ?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. znieczulica #1154821 | 83.25.*.* 28 lip 2013 13:30

  zanik uczuć wyższych?

  odpowiedz na ten komentarz

 4. do ip 83.25 #1153230 | 81.190.*.* 26 lip 2013 12:32

  Twoja głupota chyba nie zna granic :) Przeczytaj swoje posty również te usunięte przez moderację na tym forum zanim zaczniesz bajać o ochronie dóbr osobistych bo jak zaczną cię pozywać masowo wszyscy których tu niekiedy imiennie i z nazwiska lub stanowiska wymieniałeś i opisywałeś to ci bidulo życia nie starczy żeby się po sądach tułać i z kasy wypłacić :) Twój ip już przekazany , dane będą niedługo. Więc na twoim miejscu raczej martw się o siebie :) Bo potem zostanie tylko lament i biadolenie "geniuszu" hehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. do ip 83.25 #1153170 | 81.190.*.* 26 lip 2013 11:33

  Tak z ciekawości zapytam tam u was na tej wiosce wszyscy macie tak zryte berety jak ty. Czy też jesteś jakąś wybitną i wyróżniającą się jednostką w tym względzie której po prostu przytrafiło się nieszczęśliwie jakieś większe zwarcie pod kopułką ? Bo muszę powiedzieć, że tą swoją indolencją powalasz na kolana ... ze śmiechu :) Taki okaz jak ty powinien być atrakcją turystyczną, choć nieodparcie sprawiasz wrażenie jakbyś wymagał(a) natychmiastowej pomocy specjalisty. Obawiam się tylko czy w tym kraju znalazłby się taki który byłby w stanie podjąć takie wyzwanie i poradzić sobie z twoim trudnym przypadkiem . Tak czy siak robisz wrażenie. Nie wiem czy jesteś w stanie ośmieszyć się tu jeszcze bardziej, ale być może nie doceniam twojego wybitnego potencjału w tym względzie. W tym kontekście nieco łatwiej zrozumieć też poczynania tych małolatów tłukących niemal na amen człowieka kijami skoro się w takim cudacznym środowisku chowali. I tu jak widać niezbędny jest porządny wyrok żeby przemówić do rozumu również innym tobie podobnym, do których chyba żadne inne argumenty nie są w stanie się przebić przez te opary absurdu w których sobie radośnie bujają :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (39)