Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Napisali do nas: Bezpieczne wakacje w Kwietniewie

2013-07-15 16:07:19 (ost. akt: 2013-07-15 12:42:42)

Autor zdjęcia: fot. nadesłane

13 lipca w Kwietniewie odbył się festyn integracyjny pn. "Bezpieczne wakacje".

Dla licznie przybyłych mieszkańców gminy Rychliki kadra ŚDS w Kwietniewie zadbała o dobrą zabawę. Podczas festynu na dzieci i dorosłych czekała masa różnych zabaw i konkursów z nagrodami m. in.: quizy, malowanie plakatu, tenis stołowy, kręgle, przeciąganie liny, mumia, piłkarzyki. Ponadto można było spróbować swoich sił w karaoke. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy specjalnymi kredkami do skóry. Na każdego z przybyłych gości czekała też pyszna grochówka, kiełbaski z grilla, ciasta, napoje i lody. Można było podziwiać wystawę prac plastycznych stworzonych podczas zajęć terapeutycznych przez uczestników ŚDS w Kwietniewie oraz obejrzeć występ artystyczny zespołu „Nadzieja”.

Podczas festynu miało miejsce oficjalne otwarcie nowo powstałej siłowni zewnętrznej znajdującej się na terenie boiska Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie. Siłownia składa się z 6 urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń sprawnościowych na świeżym powietrzu, na których jednocześnie ćwiczyć może 12 osób. Siłownia jest ogólnodostępna i bezpłatna dla wszystkich chętnych więc każdy może korzystać z siłowni, nie ponosząc przy tym żadnych opłat.

Pomimo złych prognoz, pogoda pozwoliła na uroczyste otwarcie siłowni jak również na spędzenie czasu na świeżym powietrzu integrując się podczas zabaw lub spożywając np. kiełbaski z grilla.

Organizatorem festynu była Rada Sołecka sołectwa Kwietniewo oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kwietniewie. Planowanym miejscem festynu miało być boisko Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie, lecz z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy festynu postanowili zmienić miejsce imprezy na świetlicę wiejską w Kwietniewie.
Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kaśka:) #1144433 | 188.147.*.* 16 lip 2013 11:04

    Było super:)Dziękujemy Pani Sołtys i prosimy o więcej:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz