Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Rzeczna. Były klasy, jest świetlica

2013-07-20 14:01:00 (ost. akt: 2013-07-19 12:06:50)
Mieszkańcy przez kilka dni przygotowywali się do sobotniej uroczystości oddania do użytku świetlicy wiejskiej

Mieszkańcy przez kilka dni przygotowywali się do sobotniej uroczystości oddania do użytku świetlicy wiejskiej

Autor zdjęcia: arch. sołectwa Rzeczna

W sobotę, o godz. 14, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski oficjalnie przekaże w ręce mieszkańców Rzecznej ich nową świetlicę. Na zaadaptowanie części budynku po szkole podstawowej (w drugiej jego części mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy) gmina wydała 258 tys. zł.

Przerobić trzeba było praktycznie wszystko: ściany, podłogi, strop, wszystkie instalacje, całą stolarkę okienną i drzwiową. Wykonany też został zadaszony ganek, ogrodzenie terenu, powstał chodnik prowadzący od drogi gminnej do drzwi wejściowych. Powierzchnia świetlicy sięga 100 m kw. Oprócz dużej sali, mieści się też na niej kuchnia, magazynek i sanitariaty. W głównym pomieszczeniu stoi już 10 stołów konferencyjnych i 60 nowych krzeseł. Sala jest wyposażona w system nagłaśniania, wewnętrzną sieć informatyczną i instalację telewizji naziemnej.

— Sporo rzeczy jeszcze potrzebujemy, ale przecież nie wszystko można mieć od razu. Czekamy, na przykład, na trzy obiecane komputery. Przydałby się telewizor, trochę sprzętu kuchennego... — wymienia sołtys.

Świetlica ma mieć charakter otwarty.
— To mieszkańcy zadecydują, jak ją będą chcieli wykorzystywać — od początku podkreślał burmistrz Wiesław Śniecikowski.

— Świetlica na pewno nie będzie stała pusta — zapewnia Ryszard Wolicki. — Długo na nią czekaliśmy. Nie mieliśmy własnego miejsca do spotkań. Spotykaliśmy się nawet na przystanku autobusowym, a gdy padało, albo było bardzo zimno - w malutkiej świetlicy blokowej.

Sołtys podkreśla, że pomysły na wykorzystanie świetlicy dopiero się rodzą.
— Będę się spotykał z mieszkańcami i rozmawiał na ten temat — zapowiada sołtys. — Przede wszystkim trzeba będzie ustalić jakiś harmonogram dyżurów.

Przez ostanie dni mieszkańcy przygotowywali się do uroczystości oficjalnego otwarcia świetlicy.
— Chcemy swoich gości odpowiednio przyjąć — zapowiada sołtys. — Po poświęceniu świetlicy i przecięciu wstęgi zaprosimy wszystkich na specjalnie z tej okazji zorganizowany festyn.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski