Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, ŁucjiNa początek zlikwidują 
spółkę Aquapark

2013-07-22 15:50:17 (ost. akt: 2013-07-22 15:54:45)

Autor zdjęcia: Ryszard BielNiespodzianki nie było. Janusz Hajdukowski odebrał dzisiaj z rąk prezydenta Jerzego Wilka nominację na stanowisko wiceprezydenta. Zajmie się całą sferą życia gospodarczego miasta. Pod pieczą Janusza Hajdukowskiego znalazły się wszystkie firmy komunalne oraz następujące departamenty elbląskiego ratusza: gospodarki nieruchomościami i geodezji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, rozwoju, inwestycji i dróg oraz innowacji i informatyki.


Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wymieniając powyższe nazwy departamentów zastrzegł od razu, że niebawem mogą się one zmienić. Trwają bowiem prace nad nową strukturą organizacyjną Urzędu Miejskiego.Park wodny nie terazPrezydent nie ukrywał, że zapowiadane zmiany mają związek z koniecznością "zaciśnięcia pasa" w urzędzie i podległych mu jednostkach.
— Musimy szukać oszczędności w kasie miejskiej, bo nie "zepniemy" budżetu na przyszły rok — podkreślił prezydent.

Oszczędności nie muszą automatycznie oznaczać zwolnień.

— Teraz na przykład mamy dwa wakaty przy obsłudze kierowców. Możemy ogłosić konkurs, albo przenieść na wolne stanowiska urzędników z innych wydziałów. Skłaniamy się ku temu drugiemu rozwiązaniu — zapowiedział Jerzy Wilk.


Jak podkreślił, w najbliższym czasie trzeba będzie w mieście podjąć kilka decyzji strategicznych. Pierwsza z nich jest już właściwie podjęta. Podczas czwartkowej sesji radni rozpatrzą projekt uchwały o zamiarze likwidacji spółki Aquapark.

— Miasta nie stać na budowę parku wodnego. Jeżeli znajdzie się przedsiębiorca, który będzie chciał go wybudować w partnerstwie publiczno-prywatnym to na pewno do tematu wrócimy — zapowiedział prezydent.Zły czas na Terkawkę?Jeżeli radni zaakceptują takie rozwiązanie rozpocznie się proces likwidacyjny spółki.

— Na szczęście spółka nie zdążyła przejąć żadnych nieruchomości, a zatrudniona w niej jest tylko jedna osoba - pani prezes. Mimo tych sprzyjających okoliczności, jeżeli uporamy się z tym zadaniem do końca roku, to będzie sukces — podkreślił prezydent.

— Z likwidacją Straży Miejskiej tak szybko nie pójdzie. Tu jesteśmy dopiero na początku drogi. 
Niewykluczone, że miasto odstąpi też na razie od projektu związanego z przygotowaniem nowych terenów inwestycyjnych w miejscu zwyczajowo zwanym Terkawką (od rzeki Terkawki). Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa przedsięwzięcia. Przygotowanie terenów leżących wzdłuż drogi krajowej nr 22 od Węzła Wschód do granic administracyjnych miasta pod przyszłe inwestycje może kosztować nawet kilkadziesiąt milionów złotych.


— Zastanawiamy się, czy nie odłożyć tej inwestycji w czasie — przyznał Jerzy Wilk. — Przy tej okazji musimy sobie też odpowiedzieć na pytanie: co zrobić z Modrzewiną?

 Skończyć to, co zaczęte
.
Na rozstrzygnięcie czeka też decyzja: budować nowy stadion w Elblągu, czy nie? Nie wiadomo, kiedy może paść odpowiedź na to pytanie.

Jerzy Wilk podkreślił też podczas wczorajszej konferencji prasowej, że w tej kadencji najważniejsze dla niego będzie sprawne zakończenie już toczących się inwestycji.
— Na pewno żadnej nowej, na dużą skalę inwestycji nie rozpoczniemy — powiedział prezydent. — Dla mnie najważniejsze jest teraz uporządkowanie bałaganu na przebudowywanych ulicach.
Niewykluczone, że ratusz zatrudni inżyniera miejskiego, który na co dzień będzie śledził postęp prac i reagował na wszelkie nieprawidłowości, dodatkowo utrudniające kierowcom i pieszym życie. 


gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. saewww #1150143 | 87.205.*.* 23 lip 2013 09:37

  i niech ta prezes odda kasę bo nic nie robiła a pensja pare tysięcy!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. marti #1149868 | 31.11.*.* 22 lip 2013 22:27

  Odpowiedzialna polityka, którą wygrał wybory. Miasto zadłużone po uszy przez poprzednią władzę, musi racjonalnie wydawać kasę

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. hajdimilan #1149606 | 178.181.*.* 22 lip 2013 18:00

  sami wybraliscie PiS-POwca plywac macie gdzie grac na krakusa szkoda tylko Olimpi Mazowszak

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. plleps #1149540 | 78.9.*.* 22 lip 2013 16:45

  likwidator!!! powiedz co moje dzieci maja teraz robic ? w pilke nie maja gdzie grac kapac sie ? zero atrakcji . wilk opanuj sie !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)