Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Powstaje nowa trasa dla rowerzystów. Szlak Mennonitów

2013-08-03 12:01:00 (ost. akt: 2014-03-17 11:37:55)

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Nowa rowerowa trasa - Szlak Mennonitów (czerwony) powstaje na terenie Żuław Elbląskich i Żuław Gdańskich. W powiecie elbląskim znakarze, którzy w teren wyruszyli już w maju, powinni uporać się z zadaniem do września.

Po stronie gdańskiej prace już są zakończone. 
Szlak Mennonitów na terenie Żuław Elbląskich liczy 30,3 km. Rozpoczyna się on w Raczkach Elbląskich i biegnie przez Jezioro, Markusy, Różany, Rozgart, Szaleniec, Kławki, Krzyżanowo i Stare Pole. Jego uzupełnieniem będzie 9-kilometrowy szlak czarny rozpoczynający się w Markusach i biegnący przez: Zwierzno, Stalewo i Żuławkę Sztumską. 


Podczas jazdy rowerem będzie można podziwiać najciekawsze zabytki Żuław Wiślanych. 
— Na całej trasie znajdują się cmentarze mennonickie i ewangelickie, domy podcieniowe, zabytkowe pompy parowe i mosty — mówi Marian Tomaszewski z elbląskiego oddziału PTTK.


Na Żuławach Gdańskich trasę (34 km) wyznaczono z Gdańska przez Olszynkę, Krępiec, Mokry Dwór, Wiślinę, Lędowo, Wróblewo, Wocławy, Miłocin, Trutnowy, Cedry Wielkie, Leszkowy i Kiezmark. 
Oprócz znaków umieszczonych na drzewach i na słupach, zaplanowano jeszcze tablice informujące o przebiegu szlaku. Turysta znajdzie tam mapę, informację i kod QR.

— Za pomocą kodu QR będzie można zeskanować mapę telefonem komórkowym — tłumaczy Marian Tomaszewski.
kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB