środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Złoty medal Igora Janika

2013-08-07 19:15:36 (ost. akt: 2013-08-07 17:58:40)

Autor zdjęcia: archwium prywatne

13-letni Igor Janik (KSz Start Elbląg), aktualny mistrz Polski juniorów młodszych w szachach szybkich i srebrny w błyskawicznych, odniósł kolejny sukces.

Tuż przed mistrzostwami kraju wystąpił w ekstralidze szachowej w Karpaczu (jako reprezentant KSz Stilon Gorzów, na zasadzie wypożyczenia). Elblążanin w dziewięciu rundach zdobył 7,5 pkt., co dało mu drugą normę kandydacką na mistrza, najlepszy wynik na trzeciej szachownicy (junior młodszy) oraz najlepszy wynik wśród zawodników Stilonu.

Dzięki jego bardzo dobrej grze, gorzowianie wywalczyli złoty medal i tytuł mistrza Polski.

Stilon wygrał rywalizację z MUKS Skoczek Białystok. Oba te zespoły wywalczyły po 15 pkt, a o tytule mistrzowskim zdecydował bezpośredni pojedynek tych drużyn, zakończony sukcesem Stilonu 4:2.

W rozegranym równolegle silnie obsadzonym turnieju indywidualnym seniorów "Karpacz Open 2013" na dwóch pierwszych miejscach uplasowali się arcymistrzowie. Zwyciężył Wojciech Morenda (Stilon Gorzów) - 8,5 pkt z 9 rund przed Władymirem Małaniukiem (Ukraina) - 7,5 pkt. Wysokie 8 miejsce (na 37 startujących) wywalczył Zbigniew Siwoń z elbląskiego Startu zdobywając 5,5 pkt. Jerzy Kuczyński