Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Dzieci były pod opieką pijanych matek

2013-08-12 15:51:01 (ost. akt: 2013-08-12 15:49:33)

Autor zdjęcia: archiwum KMP w Elblągu

Elbląscy policjanci interweniowali w weekend podczas dwóch sytuacji, kiedy elblążanki będąc pod wpływem alkoholu „opiekowały” się swoimi dziećmi. W obu przypadkach najmłodsi trafili pod opiekę trzeźwej rodziny. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Pierwsza z interwencji miała miejsce w niedzielę przy ul. Fabrycznej około godziny 11.00. Policjanci zostali tam wezwani do 54-letniej kobiety, która spacerowała z 2-letnim, znajdującym się w wózku dzieckiem. Po zbadaniu kobiety alkotestem okazało się, że ma ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jako że pijana kobieta dodatkowo awanturowała się ,trafiła do pogotowia socjalnego. 2-letnim chłopcem zajął się jego ojciec, który przyjechał na miejsce.

To jednak nie jedyna sytuacja z pijanym rodzicem. Tego samego dnia około godziny 23.40 policjanci pojechali na ulicę Brzozową. Policjanci w mieszkaniu zastali 43-latkę, która twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo, a jej syn jest bezpieczny w drugim pokoju. Wynik badania alkotestem pokazał zawartość 2,2 promila. W mieszkaniu znajdował się 6-letni syn pijanej kobiety. W tym przypadku dziecko trafiło pod opiekę 22-letniej siostry.

O zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Kobiety mogą odpowiadać za niedopełnienie należytej opieki nad dzieckiem.


Źródło: Dziennik Elbląski