Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Lidia i Łukasz stypendystami Agrafiki

2013-08-21 12:26:34 (ost. akt: 2013-08-21 12:44:19)
Lidia Czarnecka z tatą

Lidia Czarnecka z tatą

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

9-letnia szachistka Lidia Czarnecka i student prawa Łukasz Pierwienis to dwójka elblążan, którzy znaleźli się w gronie stypendystów programu "Agrafka".

Program cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony organizacji oraz kandydatów do stypendium. Nadesłano aż 99 wniosków nominacyjnych. Komisja Stypendialna postanowiła przyznać 12 stypendiów naukowo-socjalnych w wysokości 300 zł miesięcznie na rok szkolny/akademicki 2013/2014. Wśród nich znalazły się dwie osoby nominowane przez Fundację Elbląg.

Lidia Czarnecka – dziewięcioletnia szachistka, która rozpoczęła przygodę z tym sportem w przedszkolu. Później były lokalne, regionalne i ogólnopolskie turnieje. Dziś jest trzykrotną mistrzynią województwa warmińsko-mazurskiego, a w tegorocznych Mistrzostwach Polski w grupie młodzików do lat 10 uzyskała 5 miejsce. Ten wynik uplasował ją na 2 miejscu w Polsce w kategorii do lat 9. Szachy są jej wielką pasją, którą cały czas rozwija i doskonali. Poza tym jest wzorową uczennicą Szkoły Podstawowej nr 15.

Łukasz Pierwienis — jest tegorocznym absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego. Jego główną dziedziną zainteresowań jest prawo i z nią pragnie związać swoją przyszłość. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć w konkursach przedmiotowych m.in. z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i fizyki. Lata ciężkiej pracy doprowadziły go do uzyskania indeksu na wymarzone studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza tym Łukasz interesuje się ekonomią i inwestycjami. Od 8 lat jest tancerzem Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. W tej dziedzinie ma także sporo osiągnięć ogólnopolskich.
Fundacja Elbląg

Źródło: Dziennik Elbląski