Sobota, 4 grudnia 2021. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Daleka droga na działki. Proszą o autobus do Bażantarni

2013-08-21 15:05:56 (ost. akt: 2013-08-21 15:45:38)
W środę działkowcy spotkali się z władzami miasta

W środę działkowcy spotkali się z władzami miasta

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiOdkąd tramwaj linii nr 2 przestał kursować ze względu na trwające remonty głównych ulic, działkowcy z Bażantarni narzekają, że ich droga na działki znacznie się wydłużyła. Wszystko przez to, że autobus zastępczy nie dojeżdża na pętlę tramwajową przy ul. Marymonckiej. Dla działkowców, w większości w podeszłym wieku, to duży problem.

Działkowcy apelują do Zarządu Komunikacji Miejskiej, by wydłużył trasę autobusu do pętli tramwajowej. 

Nie zadowalają ich zapewniania, że kursowanie tramwaju linii nr 2 zostanie wznowione na początku października tego roku.


— Wcześniej słyszeliśmy, że w lipcu. Nie wierzymy już w te obietnice. Poza tym właśnie teraz jest czas zbierania plonów na działkach. W październiku będzie za późno — mówią.


Dzisiaj z działkowcami spotkali się m.in. wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski i dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej Kazimierz Orzech. Wykluczyli możliwość, by autobus jechał ul. Marymoncką aż do pętli tramwajowej. Jak tłumaczą, ulica jest za wąska, by można było uruchomić tu regularne kursy autobusowe. Z kolei remont ulicy i budowa przystanków byłyby nieopłacalne.

Miasto jest jednak gotowe przychylić się do prośby działkowców, by autobus zaczął jeździć niedawno wybudowanymi ulicami przy Górze Chrobrego tj. ul. Chrobrego i Sybiraków. Tu mógłby nawracać na parkingu przy Górze Chrobrego.

Z działkowcami rozmawiają: wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski i dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej Kazimierz Orzech
AKT
Więcej o spotkaniu działkowców z władzami w czwartkowym Dzienniku Elbląskim

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. m #1178112 | 85.164.*.* 22 sie 2013 15:43

  W Oslo, w Norwegii, na każdym kroku można spotać uśmiechniętych Dziadków, z kulami, balkonikami, zasuwających Z "prędkością Swiatła", ale przede wszystkim chcących sie ruszać. W Polsce, słychać tylko, ustąp starszemu, bo schorowany, bo zmęczony...itp. ale przecież ruch to zdrowie, sami sobie Starsi pracują na szybszą śmierć. Póki człowiek jest aktywny to żyje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Yogi #1177543 | 46.205.*.* 21 sie 2013 21:37

  Tramwaje miały kursować na pierwszego września. Teraz już mają kursować na początku października. Pod koniec września dowiemy się, że na początku listopada, etc, etc. :-D

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. goj #1177360 | 82.139.*.* 21 sie 2013 18:29

  roszczeniowy elektorat PiS - albo pomożecie i jesteście z nami , albo jesteście przeciw nam i nie pomożecie ... i taki sposobem powstanie kolejny absurd w naszym mieście - miejski autobus pod górę gdzie kompletnie nic się nie dzieje i nikt nie będzie nim jeździł... BRAWO załatwiacze - oby wam plony jednak nie dopisały!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. FOczkA #1177328 | 159.245.*.* 21 sie 2013 17:56

  Hahaha,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz