Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Pijana matka opiekowała się trójką dzieci

2013-08-22 11:50:29 (ost. akt: 2013-08-22 12:11:14)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 34-lenia mieszkanka powiatu nowodworskiego, w mieszkaniu której interweniowali policjanci. Kobieta opiekowała się w tym stanie trojgiem małych dzieci. Najmłodsze ma 10 miesięcy.

O tym, że pijana kobieta sprawuje opiekę nad trójką małych dzieci dyżurnego nowodworskiej jednostki policji powiadomił zaniepokojony mieszkaniec powiatu. Policjanci natychmiast sprawdzili ten sygnał.

Policjanci podczas interwencji w jednym z mieszkań zastali kobietę oraz trójkę małych dzieci w wieku 9 i 12 lat oraz 10 miesięcy. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kobiety. Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili kobiecie sprawowanie w tym stanie dalszej opieki nad maluchami. Tego dnia trójką dzieci pijanej matki zajęła się sąsiadka kobiety.

Dzięki postawie osoby zgłaszającej i szybkiej reakcji policjantów żadnemu z dzieci nic się nie stało. Policjanci przyznają, że nie trzeba wiele, aby taka sytuacja zakończyła się nieszczęśliwie dla któregoś z maluchów. Gdyby któreś z nich przez nieodpowiedzialność matki zostało narażone na niebezpieczeństwo kobiecie groziłaby kara więzienia nawet do 5 lat.
KP w Nowym Dworze Gdańskim

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. katechetka #1178461 | 81.190.*.* 22 sie 2013 21:44

    bóg przebaczył , przebaczcie i jej

    ! - + odpowiedz na ten komentarz