Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

CBŚ zlikwidowało plantacje marihuany w Elblągu i Pasłęku

2013-08-25 12:25:24 (ost. akt: 2013-08-25 15:47:56)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali pięć plantacji konopi indyjskich. Śledczy działali na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego i w sumie zabezpieczyli prawie 2 tysiące nielegalnych roślin, z których można było uzyskać około 50 kg suszu marihuany o czarnorynkowej wartości nawet 1 mln złotych.

Podczas policyjnych realizacji zatrzymanych zostało siedmiu mężczyzn. Wszyscy już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

12 sierpnia policjanci z CBŚ w małej miejscowości na terenie gminy Pasłęk w foliowym tunelu znaleźli 19 sadzonek nielegalnych roślin. Dodatkowo u zatrzymanego do sprawy Piotra K. zabezpieczono około 10 gram marihuany. 25-latek usłyszał zarzuty związane z posiadaniem marihuany i prowadzeniem uprawy. W efekcie będzie musiał stawiać się w komendzie policji, nie może także opuszczać Polski.

Pięć dni później tj. 19 sierpnia br. policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Elbląga weszli do mieszkania na terenie miasta. Tu w jednym z pokoi rosło ponad 190 krzaków konopi indyjskich. Pomieszczenie było specjalnie przygotowane do uprawy roślin. Okna były ofoliowane, pracowały lampy i wentylatory. Zatrzymano dwóch podejrzanych – 24-letniego Adama Ś. i 30-letniego Krzysztofa G. Mężczyźni wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne usłyszeli zarzuty, a w sobotę sąd aresztował starszego z podejrzanych na trzy miesiące. Młodszy natomiast będzie meldował się w komendzie Policji. Policjanci CBŚ ustalili też, że susz marihuany miał od około czerwca br. trafiać na lokalny rynek. Za niespełna dwa tygodnie rośliny, które zabezpieczyli funkcjonariusze, miały być ścięte.

Kolejne trzy plantacje zlikwidowano w Piotrowie w powiecie lidzbarskim – plantacja składała się z prawie tysiąca konopi indyjskich, na posesji w Biesowie pod Biskupcem, gdzie rosło prawie 600 krzaków konopi indyjskich oraz koło Grudziądza.

W sumie na przestrzeni niespełna dwóch tygodni policjanci CBŚ zlikwidowali pięć plantacji konopi indyjskich, na których rosło prawie 2 tysiące roślin. Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczeń gimnazjum #1180434 | 78.88.*.* 25 sie 2013 14:23

    "12 sierpnia policjanci z CBŚ była w małej miejscowości na terenie gminy Pasłęk w foliowym tunelu znaleźli 19 sadzonek nielegalnych roślin." Przeczytaj dzieciaku jeszcze raz ten tekst i zastanów się nieuku co Ty napisałeś.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. uczeń gimnazjum #1180430 | 78.88.*.* 25 sie 2013 14:19

    "Policjanci CBŚ ustalili też, że susz marihuany miał od około czerwca br. trafiać na lokalny rynek. Za niespełna dwa tygodnie rośliny, które zabezpieczyli funkcjonariusze miały być ścięte." Teraz jest 25.08.2013 r. Czyli mam rozumieć, że u Was pismaki-dzieciaki czas leci do tyłu czy ki h... ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz