Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Jesienne targi w Starym Polu ze Świętem Mleka

2013-08-28 18:40:52 (ost. akt: 2013-08-28 17:27:10)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

W dniach 7 – 8 września 2013 r. w Starym Polu odbędą się XIX Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne i Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej.

Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne są imprezą promocyjno-doradczą rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich w rejonie Żuław i Powiśla.

Targi są imprezą cykliczną, która na stałe zapisała się w kalendarzu imprez plenerowych organizowanych na naszym terenie. Ponad 200 wystawców z terenu całego kraju, którzy zaprezentują m.in.: bogaty wybór materiału szkółkarskiego – owocowego i ozdobnego, a także narzędzia ogrodnicze, wyposażenie ogrodów i mieszkań, nawozy i środki ochrony roślin, ekologię, odnawialne źródła energii, produkty pszczelarskie, budownictwo, systemy grzewcze, motoryzację, wikliniarstwo i prasę fachową. Swoje stoiska przedstawią także instytucje działające w otoczeniu rolnictwa – organizacje rolnicze, agencje, izby rolnicze, firmy ubezpieczeniowe, banki, doradztwo rolnicze.

Jesienne Targi to nie tylko spotkania handlowe, to również spotkanie z polską tradycją i folklorem. Tradycyjnie Targom towarzyszy Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej „Śpiewaj razem z nami” (odbywający się w sobotę), którego celem jest ożywienie i integracja amatorskiego ruchu artystycznego na wsi i w małych miasteczkach, sięganie do tradycji muzycznych regionu, tworzenie nowych opracowań znanych utworów oraz popularyzowanie wspólnego śpiewania. W roku bieżącym lista zespołów, kapel bądź innych wykonawców, którzy zaprezentują się na Przeglądzie wynosi 25. Publiczność będzie miała okazję posłuchać ludowych, biesiadnych utworów prezentowanych przez wykonawców z Powiśla, Kociewia, Kaszub, Żuław i Warmii.

W bieżącym roku targi wzbogaci dodatkowo impreza „Święto Mleka” zorganizowane w sobotę przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską „Maluta” z Nowego Dworu Gdańskiego.
Celem tej imprezy jest popularyzacja spożywania mleka i produktów mlecznych. W programie „Święta Mleka”, oprócz degustacji wyrobów mleczarskich OSM Maluta, znajdą się liczne konkursy o tematyce mleczarskiej.

Tegorocznym Targom towarzyszyć będzie również wystawa rzemiosła artystycznego, produktów regionalnych i tradycyjnych.

Dla miłośników zwierząt przygotowaliśmy Wystawę ptactwa ozdobnego i gołębi oraz królików oraz dla dzieci Wesołe Miasteczko.

W drugim dniu Targów prezentowana będzie współczesna muzyka rozrywkowa. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne: KRZYWA FAJERA i SATYSFAKCJA. Organizatorzy

Źródło: Dziennik Elbląski