środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Wykroczenia pieszych i nietrzeźwi rowerzyści

2013-08-29 12:25:24 (ost. akt: 2013-08-29 12:27:17)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci z ruchu drogowego elbląskiej komendy prowadzili wczoraj wzmożone działania ukierunkowane na tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego” a więc: osoby piesze i rowerzystów.

Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 30 osób przechodzących przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W dwóch przypadkach wykroczenia zakończyły się konsekwencją w postaci mandatu karnego. 30 osób zostało pouczonych przez policjantów. Zatrzymano 4 nietrzeźwych rowerzystów.

Przez cały wczorajszy dzień trwały w Elblągu policyjne działania ukierunkowane na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz rowerzystów. Niepokojące jest to, że zatrzymano aż czterech rowerzystów, u których badanie alkotestem wskazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

„Rekordzista” został zatrzymany wczoraj około 16.40 na ul. Płk. Dąbka. 37-letni Zdzisław Z. miał 2,40 promila alkoholu w organizmie i kierował rowerem. Mężczyzna usłyszy teraz zarzut i odpowie za swój czyn przed sądem. Niewiele mniejszy wynik z alkotestu miał 56-letni Roman G. zatrzymany również na ul. Płk. Dąbka, ale około godziny 20.00. Mężczyzna ten kierował rowerem mając 2,22 promila. Dwaj pozostali nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani przez patrol ruchu drogowego na ul. Okrężnej. 52-letni Andrzej K. miał 0,6 natomiast 55-letni Kazimierz K. 0,7 promila.

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do roku pozbawienia wolności.
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB