Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Policja do kierowców: By chwila frajdy nie zamieniła się w wyrzuty do końca życia

2013-08-30 15:01:13 (ost. akt: 2013-08-30 15:24:26)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Rozpoczyna się ostatni weekend wakacji. Policjanci zapowiadają, że nie będzie pobłażliwości dla kierowców, którzy na drodze zapomną o rozsądku i jeździe zgodnej z przepisami. — Piratom drogowym mówimy stanowcze NIE — mówi asp. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Dziś rozpoczyna się ostatni weekend wakacji.
— Policjanci prowadzą wzmożone kontrole drogowe, aby zapewnić wszystkim podróżującym bezpieczny powrót z urlopu — mówi asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego policji w Elblągu. — Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę. Noga z gazu, bez pośpiechu!!! Dojedźmy do domu cali i zdrowi. W żadnym wypadku nie wsiadajmy za kierownicę pojazdów zmęczeni, a tym bardziej pod wpływem alkoholu.

Do walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami wyjadą oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.
— Zadbajmy o zdrowie i życie nasze, naszych bliskich i innych osób. Nie śpieszmy się. Niech chwila frajdy, jaką być może daje kierowcom szybka jazda nie zamieniła się w spowodowanie wypadku i wyrzuty sumienia do końca życia — dodaje asp. Nowacki.
Jak wynika z policyjnych statystyk, to nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują także o to, byśmy zadbali o swoje bezpieczeństwo nad wodą. — Czasami jedno wypite piwo może stać się przyczyną tragedii — mówi asp. Nowacki.