Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Święto chleba. Bez chińszczyzny, ale za to z Dniami Elbląga?

2013-09-03 10:08:12 (ost. akt: 2013-09-03 11:06:41)
Podczas imprezy chleb był oczywiście najważniejszy

Podczas imprezy chleb był oczywiście najważniejszy

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Niech rozpoczyna się zaraz po Jarmarku Dominikańskim i trwa nawet tydzień — to propozycje na uatrakcyjnienie Elbląskiego Święta Chleba, nad którymi będą się zastanawiały władze miasta. 

W miniony weekend odbyła się tegoroczna, ósma już edycja Elbląskiego Święta Chleba.

Tak, jak w poprzednich latach, trwało trzy dni. 

Główną atrakcją imprezy był jarmark. Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje. 


— Mieliśmy okazję zobaczyć inscenizację założenia Elbląga i sądu nad czarownicą, oddać krew w szczytnej akcji, własnoręcznie wybić specjalną, okolicznościową monetą czy uczestniczyć w niezliczonej liczbie warsztatów z kuchnią w tle. Nie zabrakło także koncertów — wylicza Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.Bogatą ofertę zaprezentowali wystawcy na jarmarku, a tych było w tym roku ponad 230. Stoiska ustawione były nie tylko wzdłuż ul. Stary Rynek, ale również na ul. Rybackiej i w okolicy katedry św. Mikołaja. Chętnych do handlowania było więcej.


— Odmówiliśmy ponad 100 wystawcom udziału w naszym święcie. Odrzucane były oferty od wystawców oferujących tzw. chińszczyznę — mówi prezydent Elbląga Jerzy Wilk.Miasto rozważy także kilka pomysłów na uatrakcyjnienie Elbląskiego Święto Chleba. 
— Padła propozycja, żeby nasze święto zaczynało się zaraz po zakończeniu Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku (w połowie sierpnia - red) i trwało przez tydzień. Wtedy część wystawców z jarmarku przyjechałaby do Elbląga — mówi prezydent Wilk.


Władze miasta będą zastanawiały się także nad połączeniem święta chleba z Dniami Elbląga. Obie imprezy miałyby się odbywać w sierpniu. 

AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. J23 #1189612 | 83.3.*.* 4 wrz 2013 06:46

    Jestem za moim przedmówcą...tez uważam ,że powinny byc dwie imprezy osobno...Swięto Chleba w tym roku było fantastyczne...i niech tak zostanie....a nie..wszystkie imperezy w jeden kociaoł...dodajmy jeszce to tego ..Dzień Kobiet. Matki ,Babci...Sylwestra...a co tam..będzie jedna Wielka Impra;):)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. sad #1188679 | 159.245.*.* 3 wrz 2013 11:50

    Połaczenie tak dwóch dużych imprez jest dla mnie bez sensu. Co nie oznacza, ze Dni Elblaga mozna rowniez zorganizowac z jarmarkiem, a Swieto Chleba powinno byc osobno. Bo tak to co? jedna duza impreza i koniec?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz