Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Ukradł 15 tysięcy z szafy dziadka

2013-09-06 13:19:28 (ost. akt: 2013-09-06 13:22:46)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

33-Adam Z. został zatrzymany przez policjantów z Pasłęka. Mężczyzna okradł swojego dziadka zabierając z mieszkania kwotę około 15 tysięcy złotych. Skradzione pieniądze przeznaczył m.in. na alkohol.

86-letni mężczyzna miał szafę, w której trzymał swoje oszczędności. To właśnie do tej szafy dopasował klucz jego 33-letni wnuk. Otworzył szafę, a następnie podważył nożem walizkę, w której znajdowały się oszczędności staruszka. Była tam kwota około 15 tysięcy złotych. To te pieniądze zabrał sprawca. Staruszek odkrył kradzież ponad miesiąc później, wtedy też zgłosił to na policję.

Funkcjonariusze z Pasłęka zatrzymali 33-letniego Adama Z. Okazało się, że już wcześniej okradał on swojego dziadka na mniejsze sumy pieniędzy. Teraz jednak była to znaczna kwota. Jak ustalili policjanci mężczyzna zdążył przez ten czas wydać wszystkie skradzione pieniądze. Pieniądze przeznaczał je m.in. na alkohol. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za ten czyn może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wcześniej karany był za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
aspirant Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu