środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Wiesława Lech ponownie będzie kierowała szpitalem miejskim?


2013-09-19 12:00:58 (ost. akt: 2013-09-19 11:00:53)
Szpital Miejski w Elblągu

Szpital Miejski w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszrd Biel

Wiesława Lech, zwolniona dyscyplinarnie dyrektorka szpitala miejskiego w Elblągu, może wrócić na dotychczasowe stanowisko. 

Przypomnijmy: w ubiegłym roku dyrektorka szpitala Wiesława Lech została zwolniona dyscyplinarnie. Powodem, jak przekonywały ówczesne władze miasta, były podejmowane przez nią działania mające rzekomo szkodzić placówce.

Chodziło o podejrzenie, że podczas konkursów dochodziło do korupcji. Na takie nieprawidłowości wskazywały przeprowadzone w lecznicy kontrole. Tych wątpliwości nie podzieliła elbląski Sąd Okręgowy. Pod koniec sierpnia uznał, że Lech może wrócić do wcześniej pełnionych obowiązków. Wyrok jest nieprawomocny. 


— Wystąpiliśmy o jego uzasadnienie i od jego treści uzależniamy ewentualne złożenie apelacji — mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. — Pani Wiesława Lech rozmawiała już z prezydentem i wyraziła wolę powrotu do pracy.


— Jestem na to przygotowana — potwierdza Lech. — Sam wyrok nie był dla mnie zaskoczeniem, niczego innego się nie spodziewałam. Przyznam jednak, że odczuwam satysfakcję. 
Jeśli do powrotu dojdzie, pełniąca obecnie obowiązki dyrektora Ewa Pietryka wróci na swoje dotychczasowe stanowisko pracy w Departamencie Społecznym ratusza.Lech, jeśli wróci do pracy w szpitalu, na pewno nie będzie miała łatwego zadania. W placówce od czerwca tego roku trwa spór zbiorowy między dyrekcją a związkami zawodowymi. Te domagają się podwyżki płac dla blisko 280 pracowników.


— Wiem, że obecnie w szpitalu trwa spór zbiorowy. Jednak nie ja jestem jego stroną. Sprawie się przyjrzę, jeśli wrócę do szpitala — dodaje Lech. 


Sytuacją pracowników miał się również zająć prezydent miasta i Rada Społeczna. 

— W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Społecznej przy szpitalu miejskim. Jej członkowie zapoznają się z sytuacją szpitala i zatrudnieniem. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne posiedzenie, być może wtedy podjęte zostaną jakieś działania — dodaje Borzdyńska.
naj

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jako #1200856 | 78.8.*.* 19 wrz 2013 22:45

    podobno cała sprawa wybuchła bo wieska nie chciała dać kontraktu "swoim" doktorkom i grzechu chciał zrobić porządki po swojemu no ciekawe czy to prawda jest no wiem "spiskowa teoria dziejów "

    odpowiedz na ten komentarz

  2. kasia #1200726 | 213.158.*.* 19 wrz 2013 20:17

    no i tym co tak ''szczekali'' na panią dyrektor ''pyski'' się zamknęły.Tylko szkoda było tylu nerwów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz