Czwartek, 6 października 2022. imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Elblążanka we władzach europejskiej siatkówki

2013-09-19 18:15:05 (ost. akt: 2013-09-19 17:27:29)
Danuta Kowalewska znalazła się z zarządzie Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych

Danuta Kowalewska znalazła się z zarządzie Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych

Autor zdjęcia: Ryszard BielW środę wieczorem w Elblągu z okazji mistrzostw Europy w piłce siatkowej na siedząco drużyn niepełnosprawnych odbyły się wybory do władz Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych.

W 6-osobowym zarządzie tej federacji (ECVD) znalazła się wiceprezes Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg Danuta Kowalewska, która pełnić będzie jako pierwsza Polka funkcję sekretarza generalnego, zastępując na tym stanowisku Marie-Therese Scholten (Holandia).
Prezydentem federacji ponownie został Toralv Thorkildsen (Norwegia).


Wczoraj nowe władze federacji, dyrektora technicznego światowej federacji Denisa Le Breuillego (Anglia), a także zarząd Ataku gościł prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

— Organizatorzy tego turnieju z Ataku oraz włodarze miasta, jak do tej pory stoją na wysokości zadania — stwierdził prezydent Toralv Thorkildsen. — Impreza nie tylko pod względem sportowym, ale także organizacyjnym stoi na wysokim poziomie.

Wiadomo już, że w przyszłorocznych mistrzostwach świata w siatkówce na siedząco, które odbędą się w Elblągu, wystartuje 16 drużyn męskich oraz 12 żeńskich. Zapewniony udział mają dwie drużyny polskie oraz po cztery najlepsze zespoły z ostatniej paraolimpiady w Londynie w 2012 r. JKŹródło: Dziennik Elbląski