Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Działkowcy jadą protestować do Olsztyna

 w obronie ogrodów

2013-09-19 18:35:49 (ost. akt: 2013-09-19 17:38:38)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W piątek we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się manifestacje działkowców. Chcą wyrazić swoje poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o ogrodach działkowych i sprzeciwić zmianom przeforsowanym przez Platformę Obywatelską. Protest odbędzie się również w Olsztynie. Swój udział w nim zapowiedziała blisko setka elblążan.

W sejmie trwają prace nad obywatelskim projektem ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Zmiany w obecnie obowiązujących przepisach są niezbędne ze względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który w ubiegłym roku uznał je za niezgodne z konstytucją. Z przebiegu prac niezadowoleni są sami zainteresowani. Działkowcy obawiają się, że zmiany w projekcie zaproponowane na ostatnich posiedzeniach przez Platformę Obywatelską, będą oznaczały koniec ogrodów.

Chodzi przede wszystkim o uwłaszczenia. Na te, jak się okazuje, nie mogą liczyć. Zamiast nabyć własność lub użytkowanie wieczyste do kawałka ziemi, każdy z działkowców otrzyma możliwość nabycia co najwyżej udziału w prawie do terenu.


— Decyzje niezwykle ważne dla nas są podejmowane bez naszej wiedzy — mówi Bolesław Mikołajczyk, prezes Polskich Ogrodów Działkowych Oddział w Elblągu. — To nie ma nic wspólnego z demokracją. Stąd nasz protest. Działkowcy wiedzą czego chcą, partia rządząca nie musi nam tego dyktować. Mamy świadomość tego, że nie możemy działać ponad prawem. Jednak to, co proponuje PO, wywracając wszystko do góry nogami, jest dla nas nie do przyjęcia.


W manifestacji, która odbędzie się pod olsztyńskim urzędem wojewódzkim, jak planują jej organizatorzy weźmie udział 700 osób.

— PZD działa od 150 lat i żaden ustrój, żadna partia do tej pory nas nie zniszczyły. Będziemy walczyli tak długo aż wywalczymy swoje. Nie zamierzamy godzić się na działania rządu zmierzające do unicestwienia ogrodów. Celem manifestacji działkowców jest nie tylko wyrażenie sprzeciwu wobec manipulacji i lekceważenia środowiska działkowców, a przede wszystkim przywrócenie pierwotnych zapisów obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych i zmobilizowanie posłów PO do szybszej pracy — przekonuje Bolesław Mikołajczyk. naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Prezes #1201144 | 88.156.*.* 20 wrz 2013 12:07

  A Tancerza niema !!!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Damian #1201120 | 83.9.*.* 20 wrz 2013 11:24

  Do: działkowca największą patologią i szkodnikiem na ogrodach działkowych to są działacze PZD, największy i główny pasożyt i dyktator to ten z warszawy Eugeniusz K., przyssało to sie te komunistyczne bydlę do działek w 1981 roku i za nic nie chce swojego prywatnego folwarku opuścić. Dzisiaj klakierzy Eugeniusza K. dyktatora na ogrodach na jego zawołanie będą pajacować przed urzędami wojewódzkimi w kraju, licząc na na jałmużnę którą im Eugeniusz K. sypnie. Jak może w wolnym i demokratycznym państwie istnieć coś takiego jak PZD, ten relikt poprzedniej epoki. Ilu jeszcze zostanie okradzionych działkowców, często bezbronnych emerytów zanim to zło jakim jest totalitarne PZD zostanie oderwane od koryta. PO I SP TAK TRZYMAĆ NIE ULEGNIJCIE NACISKOM DZIAŁACZY ZWIĄZKU CHCĄCYCH PO RAZ TRZECI SWÓJ NIEKONSTYTUCYJNY GNIOT LEGISLACYJNY TYM RAZEM POD PŁASZCZYKIEM USTAWY OBYWATELSKIEJ PRZEPCHNĄĆ PRZEZ SEJM RP, BRONIĄC SWEJ WŁADZY I DOPŁYWU GOTÓWKI OD DZIAŁKOWCÓW.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. działkowiec #1201108 | 46.134.*.* 20 wrz 2013 11:04

   Największą patologią w funkcjonowaniu ogrodów działkowych jest budowa domów. To właśni ci pseudo działkowcy, którzy wybudowali na nich swoje domy najgłośniej tu ujadają. Najpierw zapłaćcie jak za działki budowlane i dopiero zabierajcie głos w sprawach dotyczących ogrodów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Damian #1201065 | 83.9.*.* 20 wrz 2013 10:08

    Miejmy nadzieję, że następna haniebna ustawa nie zostanie przez działaczy PZD przepchana w parlamencie, że w końcu skończy sie dopływ grubych milionów złotych do kieszeni działaczy,jak przestaną dopływać pieniądze wydarte od przymusowych członków to skończą się protesty bo nie będzie za co opłacać klakierów PZD , działaczy , którzy za udział w każdej manifestacji dostąją grube pieniądze z kasy związku zasilanej przez działkowców. Prezes zarządu Okręgowego PZD w Olsztynie miesięcznie zarabia 20 tysięcy złotych miesięcznie, więc ma co bronic w tych protestach. Miejmy nadzieję, że PO i SP nie ulegnie naciskom oszołomów PZD broniących swoich stołków i uwolni działkowców z niewoli tego pasożytniczego związku, który z działek zrobił folwark, a prezes PZD w Warszawie wraz z swoja rodzina tą klika urzęduje już ponad 40 lat, trzeba tą bandę odsunąć od koryta. WOLNOŚĆ OGRODÓW DZIAŁKOWYCH OD TEGO USTAWOWEGO PASOŻYTA JAKIM JEST PZD !!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. 23445 #1201056 | 31.182.*.* 20 wrz 2013 09:57

     Prezesi ROD to prawie jak prezesi spółek naftowych...:-)))

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (22)