Niedziela, 2 kwietnia 2023. imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Harcerski rok rozpoczęty

2013-09-24 08:20:58 (ost. akt: 2013-09-24 07:52:32)

Autor zdjęcia: pwd. Karolina Szupiluk

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi obozy i półkolonie organizowane przez nasz hufiec. Z naszej, letniej oferty skorzystało kilkaset osób! Jednak ten koniec, to dopiero początek kolejnych, nowych harcerskich działań.

22 września (niedziela) harcerze z Hufca ZHP Elbląg popołudniu spotkali się w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza”, aby po raz kolejny rozpocząć nowy rok harcerski. Jest to iście harcerska inauguracja!

Tak samo jak uczniowie i studenci, harcerze również w tradycyjny sposób spotykają się razem na apelu, który rozpoczyna kolejny czas nowych i niezapomnianych przygód. Jednym z tradycyjnych elementów takiego rozpoczęcia jest odczytanie rozkazu komendanta. W tym roku phm. Adrian Szymański pożyczył harcerzom wytrwałości, chęci do działania. Przypomniał instruktorom o Zjeździe hufca, który czeka nas już 16 listopada. Ponad to życzył wszystkim harcerzom - młodym wychowawcom powodzenia w dalszej pracy ze swoimi drużynami.

Przyłączamy się oczywiście do życzeń i już teraz czekamy na kolejne relacje z wydarzeń harcerskich. Niech ten rok będzie pracowitym efektowny i bogaty w niezapomniane przygody i nowe doświadczenia.

Kamila Niewinowska
Harcerska Służba Informacji