środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

"Liczymy na to, że posłowie PO wreszcie zmądrzeją"

2013-09-25 12:23:36 (ost. akt: 2013-09-25 13:05:15)
Działkowcy są niezadowoleni z prac sejmowej komisji nadzwyczajnej nad projektem nowej ustawy o ROD

Działkowcy są niezadowoleni z prac sejmowej komisji nadzwyczajnej nad projektem nowej ustawy o ROD

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Liczymy na to, że posłowie Platformy Obywatelskiej zmądrzeją i wezmą się wreszcie za robotę, tak elbląscy działkowcy zapowiadali swój udział w manifestacji, która odbyła się w Olsztynie.Podobne protesty miały miejsce w kilkunastu miastach Polski. Ogółem wzięło w nich udział 10 tysięcy osób.Działkowcy są niezadowoleni z prac sejmowej komisji nadzwyczajnej nad projektem nowej ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Ich zdaniem nie dość, że te posuwają się bardzo ślamazarnie, to jeszcze poprawki zaproponowane przez Platformę Obywatelską, mogą w praktyce oznaczać koniec ogrodów. Przeciw temu protestowali w ubiegłą sobotę. Dziesięć tysięcy osób wzięło udział w manifestacjach, które odbyły się pod urzędami wojewódzkimi w 16 miastach, również w Olsztynie. Tam pojawiła się grupa kilkudziesięciu elblążan. 


— Czy jesteśmy zadowoleni z efektów manifestacji? Na dzień dzisiejszy tak. Wszystko wskazuje na to, że PO może wycofać zmiany dokonane w obywatelskim projekcie ustawy o ROD — mówi Bolesław Mikołajczyk, prezes elbląskiego oddziału Polskich Ogrodów Działkowych. — Jesteśmy więc dobrej myśli i liczymy na to, że uda nam się na nowo nawiązać dialog z politykami PO. Choć nadal uważamy że ich działania, które doprowadziły do manifestacji, były niepotrzebne.


Działkowcy jednocześnie zapowiadają, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to na początku października po raz kolejny wyjdą na ulicę walczyć o ocalenie ogrodów.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. iss #1205171 | 78.8.*.* 26 wrz 2013 10:36

    Przepraszam ale w wiekszosci dzialkowcy to ciemnogrod nie maja wlasnego zdania na ten temat tylko sluchaja "czapy"

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz