środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

1/32 wojewódzkiego PP. Barkas, Olimpia II i Syrena grają dalej

2013-09-25 18:37:22 (ost. akt: 2013-09-25 21:23:21)

Dzisiaj rozegrano mecze 1/32 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Spośród drużyn z regionu elbląskiego awans do dalszych gier wywalczyły Barkas Tolkmicko, Olimpia II Elbląg oraz Syrena Młynary. Za to z PP żegnają się: Zatoka Braniewo, Polonia Pasłęk, Zalew Frombork i Zagłada Lisów.

Emocji nie zabrakło w Pasłęku, chociaż kibice długo musieli czekać na gole w meczu Polonii z III-ligowym Barkasem Tolkmicko. Gospodarze objęli prowadzenie w 85. min i wydawało się, że są blisko sprawienia niespodzianki. Zaledwie dwie minuty później wyrównującego gola zdobył Kamil Kuczkowski. W dogrywce gole nie padły i o awansie Barkasa przesądziły rzuty karne. Swoją dużą cegiełkę do sukcesu dołożył bramkarz Paweł Rutkowski, który wybronił piłkę po dwóch strzałach gospodarzy z 11 metrów.

Wyrównane spotkanie obejrzeli kibice we Fromborku. Wyżej notowane rezerwy Olimpii Elbląg zwycięstwo nad miejscowym Zalewem okupiły kontuzją Marcina Sawickiego, który tuż przed końcem spotkania musiał opuścić boisko, a zastąpił go Przemysław Złoty. Jedyny gol w tym meczu padł w 19. min. Po rzucie rożnym Damian Sadowski skierował piłkę do siatki.

Syrena Młynary pokonała na własnym boisku Zatokę Braniewo 2:0.
— Wynik nie jest dla nas zaskoczeniem, bo w tym meczu szansę gry dostało pięciu juniorów, w tym trzech 16-latków — mówi Eugeniusz Kasperek, kierownik braniewskiej drużyny. — Musimy próbować młodych zawodników z myślą o występach w lidze. Uważamy z trenerem, że zagrali bardzo dobry mecz.

Surową lekcję futbolu na własnym boisku odebrała Zagłada Lisów od III-ligowego Huraganu Morąg. Gospodarze, którzy prowadzą w "elbląskiej" B klasie, przegrali 0:7.
AKT