Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Amatorzy i zawodowcy grali w Gronowie Elbląskim

2013-09-26 12:05:41 (ost. akt: 2013-09-26 10:37:55)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Blisko 50 zawodników wzięli udział w turniej tenisa stołowego w Gronowie Elbląskim.

Uczestnicy rywalizowali podzieleni na dwie grupy: amatorów oraz zrzeszonych w klubach sportowym. Najmłodszy zawodnikiem był 10-letni Jakub Kowalski (Szkółka Tenisa Stołowego Mlexer), a najstarszym 83-letni Zygmunt Bąkiewicz (EKS Nestora Elbląg).

W kategorii amatorów zwyciężył Leszek Brzeski (Gronowo Elbląskie) przed Arturem Gromko i Bartoszem Rybczyńskim (obaj Elbląg).

W ścisłym finale "zawodowców" spotkali się pingpongiści na co dzień reprezentujący II-ligowe kluby. Ryszard Grzelak (Ostródzianka Ostróda) pokonał Krzysztofa Bojanowskiego (Mlexer) 3:0 (7, 7, 6). W meczu o trzecie miejsce 55-letni Zenon Kastrau (Szkółka Tenisa Stołowego Olsztyn) pokonał juniora Krystiana Grzelaka (Mlexer) 3:0. Kolejne miejsca wywalczyli: Andrzej Grzelak i Jacek Świtalski (obaj Mlexer).