środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Wiesława Lech wróciła do szpitala. Miasto nie odwoła się od wyroku

2013-10-09 07:05:00 (ost. akt: 2013-10-08 17:22:57)


Wiesława Lech
Wiesława Lech


Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Odwołana dyscyplinarnie pod koniec lipca ubiegłego roku dyrektorka szpitala miejskiego w Elblągu Wiesława Lech mogła - po korzystnym dla niej wyroku sądu - wrócić na swoje stanowisko. Miasto nie zamierza odwoływać się od wyroku w tej sprawie.Jak już wcześnie informowaliśmy, Wiesława Lech od 1 października ponownie kieruje szpitalem przy ul. Żeromskiego. Miasto nie zamierza odwoływać się od wyroku.


— Nie składałem apelacji, bo gdybym to zrobił, musiałbym się zgodzić z zarzutami poprzedniego prezydenta pod jej adresem. A ja się z nimi od początku nie zgadzałem — poinformował Jerzy Wilk, prezydent Elbląga, podczas ostatniej konferencji prasowej. — Uważam, że mój poprzednik popełnił błąd, oskarżając panią Lech o niegospodarność.

Sąd oczyścił ją z wszystkich zarzutów działania na szkodę firmy. Wyrok był druzgocący - nie było żadnych powodów do dyscyplinarnego zwolnienia pani Lech. 
Dodatkowo, CBA, które miało sprawdzić, czy w trakcie rozstrzygania konkursów w szpitalu nie doszło do korupcji, niczego takiego się nie dopatrzyło. Ta sprawa została umorzona z braku podstaw.


— Składając apelację, naraziłbym też szpital na dodatkowe koszty — zaznaczył prezydent. — Już i tak szpital musi zapłacić 6 tys. 180 zł kosztów sądowych. Pani Lech zamierza też dochodzić naprawienia wyrządzonej jej krzywdy z powództwa cywilnego, ale od poprzedniego prezydenta, nie od szpitala. Odszkodowanie, obejmujące zaległe wynagrodzenie może wynieść ponad 100 tysięcy złotych.


Prezydent nie krył też, iż ma nadzieję, że dyrektor Wiesława Lech poradzi sobie z trudną sytuacją, w jakiej znalazł się szpital. Przypominamy, że trwa w nim spór zbiorowy. Pracownicy (głównie pielęgniarki, położne, pracownicy administracji) żądają podwyżki w wysokości 100 zł na osobę.

— To jest problem pani dyrektor — podkreślił prezydent. — Pani Lech, która "po przejściach" wróciła na swoje stanowisko, na pewno zrobi wszystko, żeby szpital dobrze funkcjonował. gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polaczek #1214458 | 88.156.*.* 9 paź 2013 10:04

    Zesra się w majty ale stołka nie puści... typowo polskie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz