Nareszcie mają salę sportową z prawdziwego zdarzenia

2013-10-11 16:39:57(ost. akt: 2013-10-11 15:02:33)

Autor zdjęcia: nadesłane

Wprawdzie pełnowymiarowa sala gimnastyczna powstała przy szkole w Zwierznie, ale z niedawno zakończonej inwestycji cieszą się mieszkańcy całej gminy. Jest to pierwsza hala sportowa na ich terenie. Będą z niej korzystali nie tylko młodzi ludzie, ale i dbający o swoją kondycję dorośli.

W sobotę odbędzie się uroczystość oficjalnego otwarcia sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zwierznie (gm. Markusy). 

— Dla nas jest to ogromnie wyczekiwane wydarzenie — podkreśla Piotr Stróżek, sekretarz gminy Markusy. — Do tej pory nie mieliśmy w gminie sali sportowej z prawdziwego zdarzenia.


Inwestycja trwała prawie 2 lata i kosztowała ok. 2,5 mln zł.

— Półtora miliona złotych dostaliśmy od ministra sportu. Prawie 1 mln zł musieliśmy wyłożyć z własnej kasy. Dla nas był to ogromny wysiłek finansowy. Ale warto było — podkreśla Piotr Stróżek.


Nie jest tajemnicą, że rozważając lokalizację dla planowanej inwestycji, najpierw władze gminy myślały o Stankowie i tamtejszym gimnazjum. Ostatecznie wygrało jednak Zwierzno, które jest bardziej centralnie położone w gminie. Skoro od początku zakładano, że sala będzie służyła wszystkim mieszkańcom, ten aspekt musiał być wzięty pod uwagę.


— Mieszkańcy każdego dnia już dzwonią i pytają, kiedy będą mogli zagrać w naszej sali — mówi Dorota Wasik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie. 

Radni przyjęli już regulamin związany z wykorzystywaniem sali. Ale jeszcze potrzebne jest rozporządzenie wójta, w którym zawarte będą m.in. opłaty za wynajem hali.
— Oczywiście nikt nie zamierza na wynajmowaniu sali zarabiać — podkreśla pani dyrektor. — Opłaty mają tylko pokryć koszty jej utrzymania w dodatkowych godzinach. Myślę, że hala będzie otwarta do godz. 21.


Uczniowie od niedawna już cieszą się z lekcji wychowania fizycznego w nowej sali.

— Poprzednio dzieci ćwiczyły na korytarzach. Teraz mają do dyspozycji kilka boisk: do piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki, piłki nożnej halowej i tenisa ziemnego — wymienia pani dyrektor. — Hala z pełnym zapleczem jest imponująca. Mamy nawet oddzielną, jeszcze niezagospodarowaną salkę do fitnessu. 

gog


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do taki tam #1224549 | 178.36.*.* 21 paź 2013 20:23

  po twojej wypowiedzi można sie domyślić że jesteś ze Zwierzna.. ta sala w stankowie była planowana od kilkudziesięciu lat a tu nagle Zwierzno.. a dojazd jest praktycznie taki sam..

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Taki tam #1223199 | 83.25.*.* 20 paź 2013 00:01

  A dasz pieniądze na to ? Co ty myślisz, że na drzewie rosną ? Wszystkiego na raz nie da sie zrobić

  odpowiedz na ten komentarz

 3. .....anonim #1219261 | 83.25.*.* 15 paź 2013 16:55

  Hmmmm.... Po pierwsze obiecywana tam jest sala od kilku lat a podrugie gdzie młodizsz na lekcjach wf ma cwiczyc chyba jest 21 wiek kazdemu uczniowi w Polsce należą sie jakieś normowane warunki do rozwju fizycznego

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Taki tam #1217300 | 83.25.*.* 13 paź 2013 00:53

  " Ostatecznie wygrało jednak Zwierzno, które jest bardziej centralnie położone w gminie" Gdzie w Stankowie Hala ? Człowieku kto by jeździł w te pola ? ludzie woleliby jeździć do gronowa niż w zime tam jechać i niewiadomo czy by wrócili z tych pól. Zwierzno to idealna lokalizacja

  odpowiedz na ten komentarz

 5. .....anonim #1216970 | 83.11.*.* 12 paź 2013 16:22

  A gimnazjaliści dalej nie mają gdzie ćwiczyc brawo panie wójcie

  odpowiedz na ten komentarz