Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

10 minut. Możesz uratować komuś życie. Dzień Dawcy Szpiku

2013-10-11 19:01:51 (ost. akt: 2013-10-12 11:35:02)
Podczas pierwszej akcji w Elblągu zgłosiło się blisko 300 potencjalnych dawców


Podczas pierwszej akcji w Elblągu zgłosiło się blisko 300 potencjalnych dawców


Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Tadek ma 14, a Kamila 30 lat. Oboje walczą z ciężką chorobą. Uratować ich może przeszczep szpiku. W sobotę w Elblągu odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego będzie można wpisać się na listę dawców. Rejestracja to zaledwie 10 minut. 10 minut, które może okazać się darem życia dla kogoś walczącego z białaczką.

W sobotę (12.10), w godz. 11-17, w elbląskim Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Stary Rynek 25 (I piętro ratusza) będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Rejestracja to zaledwie 10 minut. 10 minut, które może okazać się darem życia dla kogoś walczącego z białaczką.

Dzień Dawcy Szpiku w Elblągu dedykowany jest Kamili i Tadkowi.

Tadek ma 14 lat. Interesuje się łucznictwem tradycyjnym. Trenował kajakarstwo, a obecnie jest piłkarzem ręcznym w drużynie MKS Truso Elbląg. Lubi fotografować przyrodę, myśli o skończeniu studiów medycznych. Niestety, w sierpniu bieżącego roku zdiagnozowano u Tadka ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na początku września przebadano dwóch młodszych braci Tadka na zgodność potencjalnych dawców szpiku, niestety żaden z nich nie jest zgodny i nie może być dawcą. Tylko niespokrewniony dawca może uratować Tadeuszowi życie.

Kamila ma 30 lat. Po wakacjach zamierzała wrócić do pracy – uczy chemii w technikum. Diagnoza, którą postawiono Kamili nie pozwoliła na to - ostra białaczka mieloblastyczna. Kamila jest miłośniczką psów, a książki fantasy powodują, że zapomina o świecie. Jest mamą półtorarocznego Antosia. Do niedawna największym marzeniem Kamili było mieć Antosia, teraz marzy o tym, by z nim być. Prosimy o szansę bycia Kamili razem z synkiem. Zostań dawcą!

Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili, Tadka i Innych uświetni szereg przygotowanych atrakcji, które poprowadzi Marcin Szesza, konferansjer BOS HOUSE MUSIC.

- W sobotę czekamy na tych, którzy chcą się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku, na tych, którzy są już zarejestrowani, na tych, którzy nie mogą się zarejestrować oraz na tych, którzy mają jeszcze wątpliwości. Zapraszamy wszystkich elblążan na to wyjątkowe wydarzenie! Przyjdźcie do nas z całą rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i bądźcie z nami w tym ważnym dla Kamili i Tadka dniu - apelują organizatorzy akcji, czyli Fundacja DKMS Polska, Fundacja Dlaczego Pomagam oraz rodziny i przyjaciele Kamili i Tadka.

Program dnia
godz. 11.00 koncert Tomasza Steńczyka
godz. 12.00 koncert zespołu Sounds Like The End Of The Word
godz. 13.00 pokaz i otwarty trening ZUMBY prowadzony przez Katarzynę Gogol–Urbańską instruktorkę zumby
godz. 14.00 prezentacja teatru pantomimy przygotowana przez uczniów SP nr 25 w Elblągu
godz. 14.15 pokaz i otwarty trening CAPOEIRY prowadzony przez Contra Mestre Galo
godz. 15.15 kulturyści
godz. 16.00 koncert Aleksandry Józefów i Marcina Gawdzisa

oraz
- gry planszowe z Fabryką Działań Niemożliwych
- warsztaty dla dzieci z toruńskim artystą Arkiem Pasożytem
- szczudlarze z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego
- dla najmłodszych pokaz samochodów policyjnych i wozu strażackiego

Do akcji przyłączył się również PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Na chętnych będzie czekał pod ratuszem wykwalifikowany przewodnik i o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 będzie oprowadzał grupy po zabytkach Starego Miasta - katedra św. Mikołaja i Brama Targowa.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kama mama Antosia #1217066 | 78.88.*.* 12 paź 2013 19:10

    Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję oraz tym, którzy zdecydowali się zostać dawcami.Jesteście wielcy!!!!Chciałam pojawić się choć na chwilę, ale pomimo tego, że jestem teraz na przepustce ze szpitala to moje wyniki nie pozwoliły na to.Dlatego dziękuję Wam wszystkim w ten sposób.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz