Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Sprawdź, czy masz zdrową wątrobę2013-10-14 08:48:33 (ost. akt: 2013-10-14 08:53:26)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Już we wtorek na Placu Kazimierza Jagiellończyka, w godzinach od 9 do 19, każdy - bez względu na wiek - będzie mógł się poddać bezpłatnemu badaniu usg wątroby.

Elbląg jest drugim miastem na długiej trasie pierwszej edycji Ogólnopolskiego Badania Wątroby "Tyle robi dla ciebie, zrób coś dla niej". 
Organizatorzy przewidują, że w dwóch gabinetach będzie się mogło przebadać od 80 do 100 pacjentów. Dzieci muszą być pod opieką jednego z rodziców. Wcześniejsze zapisy nie były prowadzone. Natomiast, jeżeli ktoś chciałby się we wtorek rano zapisać na badanie popołudniowe (np. po pracy, albo po szkole), będzie to możliwe. 
Do badania należy się odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim trzeba być na czczo. Na 5 godzin przed wejściem do gabinetu nie wolno nic jeść i - w miarę możliwości - nic nie pić. Pacjenci przyjmujący leki, powinni połknąć je nie później niż na godzinę przed badaniem i popić je pół szklanką wody. Nie należy żuć gumy, ani palić papierosów. 
Po badaniu pacjenci otrzymają zdjęcie usg swojej wątroby wraz z opisem. W razie stwierdzonych nieprawidłowości, lekarz podpowie im, do jakiego specjalisty powinni się teraz zwrócić.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gr. #1224122 | 83.20.*.* 21 paź 2013 11:32

    Wtorek jest co tydzień. Podając dzień tygodnia może warto też podać datę.

    odpowiedz na ten komentarz