Piątek, 3 lutego 2023. imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny

Napisali do nas: Grzybobranie z leśnikami

2013-10-15 09:25:56 (ost. akt: 2013-10-15 09:54:12)

Autor zdjęcia: Jan Piotrowski

W miniona sobotę mieszkańcy Elbląga i okolic mieli okazję wraz z miejscowymi leśnikami z Nadleśnictwa Elbląg wspólnie udać się na grzybobranie.

„Grzybobranie z leśnikami” - to impreza organizowana w ramach kampanii „Lasy Państwowe Zapraszamy”, tak jak w zeszłym roku odbyła się w lasach leśnictwa Nowy Wiek w pobliżu Miasta Tolkmicko, nad Zalewem Wiślanym.
W ramach grzybobrania leśnicy przygotowali konkurs z nagrodami na najlepszego grzybiarza. Poza leśnikami nad grzybobraniem czuwał doktor z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Dariusz Kubiak, który ciekawie opowiadał na temat grzybów, metodach ich zbiorów oraz o gatunkach, które przeciętnemu grzybiarzowi wydają się być niejadalne. Na zakończenie grzybobrania odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Z naszego grzybobrania nikt nie wyjeżdża z pustymi rękami. Łącznie w ciągu 3 godzin trwania grzybobrania nazbierano przeszło 100 kg grzybów. Głównie były to Opieńki, Podgrzybki, Kozaki, Borowiki i Maślaki. Rekordowo dużo nazbierały dwie Panie z miejscowości Chojnowo ponad 37 kilogramów czyli ok 10 wiader grzybów!
Miłośników grzybów oraz wszystkich tych co lubią przebywać na świeżym powietrzu w lesie zapraszamy za rok.
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg