Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Uwaga! Utrudnienia na szlakach turystycznych. Trwa wycinka drzew

2013-10-17 19:35:09 (ost. akt: 2013-10-17 18:48:53)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

Informacja dla wszystkich spacerujących czerwonym i niebieskim szlakiem pieszym z Elbląga w kierunku Dąbrowy oraz czerwonym szlakiem pieszym z Elbląga w kierunku jeziora Goplanica. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, rozpoczęte zostały prace związane z pozyskaniem drewna (wycinką).

Na szlaku czerwonym, pomiędzy Srebrnym Potokiem, a wsią Dąbrowa i szlaku niebieskim, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z żółtym szlakiem a Srebrnym Potokiem, rozpoczęte zostały prace związane z pozyskaniem drewna (wycinką), które potrwają do ok. 30 listopada 2013 r. W okresie do 30 listopada 2013 r. istnieje prawdopodobieństwo napotkania na szlaku przecinających drogę kłód i gałęzi.

Wycinka trwa również na szlaku czerwonym (w kierunku jeziora Goplenica) na ul. Leszczynowej pomiędzy
ul. Królewiecką, a ul. Jagodową. Tu prace potrwają do około 31 października 2013 r.

Prowadzona wycinka drzew jest elementem planowej gospodarki leśnej i wykonywana jest zgodnie z Planem Urządzania Lasu. Firma Pozyskująca drewno pracuje od godz. 7 do 15 od poniedziałku do soboty. Przebywając na obszarze objętym wycinką należy zachować szczególną ostrożność i stosować się do wskazań osoby odpowiedzialnej za wykonanie robót. Proponujemy alternatywną trasę na czas trwania prac. Szczegóły na mapce.
Za utrudnienia przepraszamy! Nadleśnictwo Elbląg

Źródło: Dziennik Elbląski