Ty decydujesz, której rodzinie chcesz pomóc. Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy

2013-10-18 10:53:42(ost. akt: 2013-10-18 11:05:30)
Dołącz do wolontariuszy Szlachetnej paczki

Dołącz do wolontariuszy Szlachetnej paczki

Autor zdjęcia: Grażyna Wosińska

Wolontariusze docierają do rodzin, które cierpią biedę nie z własnej winy. Ty wybierasz, której rodzinie chcesz pomóc. Dołącz do wolontariuszy Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze  Szlachetnej Paczki docierają do rodzin, które cierpią biedę nie z własnej winy. Są tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Wolontariusze sami odnajdują potrzebujących w swoim mieście, spotykają w ich domach, pytają o sytuację życiową, codzienne problemy, ich przyczyny oraz konkretne potrzeby rodziny. Taki opis zostaje umieszczony przez wolontariusza w anonimowej bazie internetowej www.szlachetnapaczka.pl. 
Darczyńcy wybierają z bazy rodzinę, której chcą pomóc i przygotowują paczkę w oparciu o wspomniany opis i potrzeby.


Oto słowa wolontariuszy po udziale w ubiegłorocznej akcji:
— To były niesamowite uczucie! Wiedziałem, że inna rodzina ma wspaniałe święta dzięki mojemu zaangażowaniu — mówi Wojtek.

— W bezpośredni sposób pomogłam konkretnej rodzinie. Rodzinie, którą osobiście poznałam i wiem, że zasługuje na wsparcie — mówi Klaudia.

— Widziałam łzy wzruszenia na twarzach starych ludzi, że ktoś o nich pamiętał oraz radość dzieci z prezentów — mówi 
Kaśka.


Tak jak Jerzy Dudek zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Wystarczy, że zarejestrujesz się na www.superw.pl i doznasz radości pomagania w gronie przyjaciół. Czekamy na Ciebie do 21 października.