Niedziela, 2 kwietnia 2023. imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Zaryzykujmy z okazji 11 listopada

2013-10-24 10:09:13 (ost. akt: 2013-10-24 10:13:20)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Po raz kolejny elbląski hufiec przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Elblągu organizuje grę „Zaryzykuj - poznaj swoje miasto!” z okazji Święta Niepodległości. Stawiamy czoła patosowi, święto ma być radosne, atrakcyjne dla młodych! Celem gry jest poznanie naszej małej ojczyzny, czyli Elbląga.

Gra zainspirowana popularną rozgrywką Ryzyko dla tych, którzy są dumni ze swojego miasta i dla tych, którzy chcą poznać Elbląg i jego dzieje. Patriotyzm lokalny w wersji dla dzieci i młodzieży: na wesoło i troszkę na sportowo, a przede wszystkim bez nudy!

Rozpoczęcie o godz. 8.30 w Ratuszu Staromiejskim. Zakończenie o godz. 11 na Dworcu PKP w Elblągu. Uczestnicy to sześcioosobowe (lub mniejsze) zespoły elblążan w wieku 10–12 lat, 13–15 lat oraz 16– 20lat. Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w pasjonującej grze, w której planszą w 4D będzie teren Starego i Nowego Miasta. Ich zadaniem będzie zdobycie jak największego obszaru swojej planszy, zanim zrobią to przeciwnicy. Ich dodatkową bronią mogą być aparaty fotograficzne, czy komórki. Ale i tak rzut gigantyczną kostką będzie miał tutaj ostatnie słowo do powiedzenia.

Dla starszych graczy (od 13 lat) rozszerzono obszar rozgrywki, na teren całego miasta. Aby wygrać, należy zdobyć jak najwięcej dzielnic – sektorów Elbląga, walcząc przy użyciu broni jaką są refleks, znajomość topografii miasta i szczęście w rzutach kostką.

Zgłoszenia prosimy kierować do 4 listopada na maila:
m.kasprowicz@elblag.zhp.pl