Po blisko trzech tygodniach przerwy zespoły kobiecej superligi wracają na boiska walczyć o ligowe punkty. Szczypiornistki Startu Elbląg podejmują w niedzielę Piotrcovię Piotrków Trybunalski.
Przerwa w rozgrywkach ligowych była spowodowana meczami reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2014 r. Biało-czerwone przegrały z Czarnogórą 21:25 i Czechami 19:22. W obu spotkaniach wystąpiły dwie skrzydłowe Startu Elbląg Katarzyna Koniuszaniec i Kinga Grzyb. Ta druga rzuciła w sumie 9 bramek dla reprezentacji, w tym aż sześć w pierwszym pojedynku z aktualnym mistrzem Europy i wicemistrzem olimpijskim.
Forma Grzyb na pewno przyda się Startowi w niedzielnym pojedynku z Piotrcovią Piotrków Trybunalski (hala Centrum Sportowo-Biznesowego przy al. Grunwaldzkiej 135, godz. 18). Tym bardziej, że w ostatnim ligowym występie elblążanki przegrały z Ruchem w Chorzowie 21:23.
W listopadzie zespoły kobiecej superligi rozegrają trzy kolejki spotkań, ostatnią 16 listopada. Później nastąpi blisko dwumiesięczna przerwa spowodowana występami reprezentacji w finałach mistrzostw świata. Ligowe rozgrywki zostaną wznowione dopiero na początku nowego roku.
AKT
AKT
Zapraszamy na naszą relację tekstową na żywo z tego spotkania
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez