środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Poznaj Elbląg i świętuj 11 listopada

2013-11-03 19:13:34 (ost. akt: 2013-11-03 17:28:58)

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiHarcerze zapraszają elblążan do udziału w grze miejskiej "Zaryzykuj - poznaj swoje miasto" z okazja Święta Niepodległości. 
— Stawiamy czoła patosowi, to święto ma być radosne i atrakcyjne dla młodych — mówi Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacji.


Gra zainspirowana popularną rozrywką "Ryzyko" to propozycja dla tych, którzy są dumni ze swojego miasta i dla tych, którzy chcą poznać Elbląg i jego historię.


— To patriotyzm lokalny w wersji dla dzieci i młodzieży, na wesoło i trochę na sportowo — dodaje Dżugan. — Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w pasjonującej grze, w której planszą będzie Stare Miasto i Nowe Miasto. Ich zadaniem będzie zdobyć jak największy obszar swojej planszy, zanim zrobią to przeciwnicy. Ich dodatkową bronią mogą być aparaty fotograficzne, czy komórki. Ale i tak rzut gigantyczną kostką będzie tu najważniejszy. Dla starszych graczy (od 13 lat) rozszerzono obszar rozgrywki, na teren całego miasta.


Gra rozpocznie się o godzinie 8.30 w Ratuszu Staromiejskim, a zakończy o 11 na dworcu PKP. Wziąć w niej udział mogą 6-osobowe grupy w trzech kategoriach wiekowych: 10 – 12 lat, 13 – 15 lat oraz 16 – 20 lat. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do poniedziałku, 4 listopada. Należy je kierować na maila:m.kasprowicz@elblag.zhp.pl.
 naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB