Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Pomóż ukoić ból. Zaprasza elbląskie hospicjum

2013-11-04 15:08:53 (ost. akt: 2013-11-04 14:41:31)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Zapraszamy 17 listopada do elbląskiego Hospicjum na debatę, którą organizujemy w ramach X edycji kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie”. Pomysłodawcą i koordynatorem kampanii jest Fundacja Hospicyjna. Tematem będzie osierocenie dzieci i przeciwdziałanie jego skutkom pod hasłem "Pomóż ukoić ból".

„Okres żałoby jest szczególnie trudny dla dzieci i młodzieży. Przeżywają oni traumę spowodowaną utratą najbliższej osoby, czemu często towarzyszy obniżenie statusu materialnego rodziny. Odczuwalny jest brak bliskiej osoby, która mogłaby dziecku pomóc przejść przez ten trudny okres. Najbliższe otoczenie dziecka, także przeżywające żałobę, często nie potrafi bądź nie ma siły, by rozmawiać o tym, co się stało. W ośrodkach paliatywno-hospicyjnych są psycholodzy, którzy mogą udzielić doraźnej pomocy i wskazówek, natomiast w szkole, czyli drugim po rodzinie ważnym środowisku życia i rozwoju dziecka, pedagodzy szkolni i nauczyciele nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem przeżywającym stratę bliskiej osoby.”

Celem kampanii jest przypomnienie, że opieka hospicyjna obejmuje całego człowieka – przede wszystkim chorego, ale także jego najbliższych, a szczególnie dzieci osierocone. Stąd też nasze zaproszenie, które kierujemy do pedagogów, psychologów, nauczycieli, opiekunów. Spotkajmy się i podyskutujmy na ten ważny dla nas wszystkich temat!

Fundacja Hospicyjna realizując kampanię chce wzmocnić pomoc finansową oraz pomoc psychologiczną poprzez stworzenie programu opieki psychologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży, ale także opiekunów i nauczycieli. Ma m.in. powstać strona internetowa poświęcona wsparciu psychologicznemu dzieci, młodzieży, opiekunów i nauczycieli oraz podręcznik.

To ważne, abyśmy umieli wesprzeć osierocone dzieci i młodzież, bo gdy otrzymają kompetentną pomoc i wsparcie, gdy zrozumieją to, co się wydarzyło, mają szansę dobrze sobie radzić w trudnych sytuacjach życiowych. Jako specjaliści zajmujący się tematyką śmierci i żałoby chcemy służyć Wam wsparciem i stworzyć lepszy program dzieciom osieroconym.

Zapraszamy serdecznie pedagogów, psychologów, nauczycieli na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 15.30, w dniu 17 listopada br. w Hospicjum Elbląskim, przy ul. Toruńskiej 17B. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie Państwa obecności do dnia 4 listopada br. (ilość osób), tel. kontaktowy: 55 239 61 65, lub e-mail: biuro@ehospicjum.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatorki kampanii Anny Podhorodeckiej: anna@ehospicjum.pl, nr tel. 602 309 970.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anna #1239963 | 78.88.*.* 8 lis 2013 18:56

    Debata odbędzie się 19 listopada, nastąpiła zmiana.

    odpowiedz na ten komentarz