Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Tydzień z najlepszym kinem rosyjskim

2013-11-07 20:13:47 (ost. akt: 2013-11-07 17:18:21)

Autor zdjęcia: archiwum CSE Światowid

Rosjan w Elblągu jest coraz więcej. Nadarza się okazja, żeby poznać lepiej naszych sąsiadów. Nie przez pryzmat przypadkowych spotkań w supermarkecie, a poprzez najlepsze współczesne rosyjskie filmy. W kinie Światowid odbędzie się Festiwal Filmów Rosyjskich 7. Sputnik nad Polską. Do kina rosyjskiego będzie należał ostatni tydzień listopada (23-29.11).

Największy na świecie coroczny Festiwal kina rosyjskiego odbywa się w Warszawie, a także w kilkudziesięciu największych miastach Polski (m.in. Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu).

Festiwal "Sputnik nad Polską" krzewi kulturę rosyjską w Polsce. Stanowi doskonałą możliwość do przełamywania różnic i obalania stereotypów dzielących Polaków i Rosjan. Festiwal „Sputnik nad Polską” jest projektem niekomercyjnym, dającym polskiej widowni niepowtarzalną okazję, aby zapoznać się z wartościowymi produkcjami, które nie są dystrybuowane w naszych kinach. Po długim czasie zapomnienia rosyjskiej kinematografii polska publiczność ma okazję zapoznać się z twórczością najwybitniejszych artystów zza wschodniej granicy.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.sputnikfestiwal.pl


Źródło: Dziennik Elbląski