Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Raduszko na zwolnieniu lekarskim. To jego koniec w Olimpii?

2013-11-07 20:55:53 (ost. akt: 2013-11-07 21:27:30)
Oleg Raduszko

Oleg Raduszko

Zarząd Olimpii Elbląg poinformował w czwartek (07.11), że trener pierwszego zespołu Oleg Raduszko przebywa na zwolnieniu lekarskim. W trzech ostatnich w tym roku meczach ligowych zespół poprowadzi jego dotychczasowy asystent Dariusz Kaczmarczyk.

Choroba trenera Olega Raduszki zbiegła się z kryzysem formy, jaki przeżywa pierwszy zespół. Piłkarze Olimpii w II lidze nie wygrali sześciu ostatnich meczów. Po ostatniej porażce z Motorem Lublin 0:2, zespół z Elbląga spadł na 14 miejsce w tabeli. Żółto-biało-niebiescy nie potrafią od 514 minut strzelić gola.

W oświadczeniu, jakie w czwartek (7.11) ukazało się na oficjalnej stronie internetowej klubu, nie sprecyzowano czy Raduszko powróci do pracy z pierwszym zespołem. Poinformowano za to, że w trzech ostatnich w tym roku meczach o punkty drużynę poprowadzi Dariusz Kaczmarczyk, dotychczasowy II trener. Piłkarzy z Elbląga czekają jeszcze w tym roku spotkania z: Wisłą Puławy (9.11), Stalą Mielec (17.11) i Pelikanem Łowicz (24.11).

Oleg Raduszko rozpoczął pracę w Olimpii w styczniu 2012 r., kiedy zespół występował jeszcze w I lidze.
- Tworzymy zespół z myślą także o przyszłym sezonie. Dostałem od prezesa carte blanche. Wiem, że miasto lubi i interesuje się piłką nożną. Ja także lubię swoją pracę. Zrozumiałem, że możemy iść w jednym kierunku. Poza tym praca za granicą będzie ciekawym doświadczeniem - mówił, kiedy obejmował zespół.

Przez blisko dwa lata poprowadził zespół w 63 meczach ligowych. Jego bilans to: 18 zwycięstw, 21 remisów oraz 24 porażki (bramki 53:62).
AKT

Olimpia Elbląg - Wisła Puławy u nas na żywo

Olimpia Elbląg 2:1 Wisła Puławy

Sprawdź relację live »


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Prosta #1239338 | 83.25.*.* 7 lis 2013 23:43

    W miare dobry ale raczej nie zwiazany z Eblagiem trener.Może Jastrzebowski.Zakontraktowanie minimum 4 a nawet 5 piłkarzy nie koniecznie z poza Elblaga.Wtedy przepracowana zima napewno przyniesie skutki w postaci awansu do nowej 2 ligi.Oraz zmobilizowanie władz Elblaga do poważnego potraktowania modernizacji stadionu i pomocy jedynemu klubowi w Elblagu w lidze centralnej.Do BOJU OLIMPIOOOOOOOOOOOOOO

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz