Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Akademia Sukcesu. Każdy może pójść tą drogą

2013-11-09 16:02:00 (ost. akt: 2013-11-08 12:37:55)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

— Każdy jest utalentowany, tylko trzeba znaleźć ten punkt, w którym jest się dobrym. Jeśli go odnajdziecie, to idźcie w tym kierunku, a osiągniecie sukces — zwrócił się marszałek Jacek Protas do uczniów Szkoły Podstawowej w Milejewie.

Powodem wizyty było uroczyste rozpoczęcie realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid projektu "Akademia sukcesu", który pomoże uczniom w rozwijaniu ich umiejętności i uzdolnień. Uczniowie klas piątych zostali zaproszeni do udziału w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Pierwsze mają na celu uzupełnienie wiedzy z zakresu nauk ścisłych, języka polskiego, czy angielskiego. Drugie, odbywające się w elbląskim Światowidzie, rozwijają zdolności artystyczne.

Wieś nie musi ograniczać
— Naszym celem jest rozbudzenie waszych talentów, pokazanie, że jeśli tylko będziecie chcieli, możecie osiągnąć sukces we wszystkich dziedzinach. W trakcie tego roku na zajęciach macie szansę sprawdzić, czy interesuje was śpiewanie, taniec lub aktorstwo. Musicie tylko dobrze ją wykorzystać — mówił Antoni Czyżyk, dyrektor CSE.

Dyrektor mocno podkreślał, że Światowid to nie tylko Elbląg. ——— Naszym celem jest być w całym województwie. Jesteśmy u was w Milejewie, ale też w Rogajnach czy Tolkmicku — mówił Antoni Czyżyk.

Fakt mieszkania na wsi nikogo nie musi wcale ograniczać.
— Ja też kończyłem szkołę wiejską i wiem, że w szkołach trochę dalej położonych od ośrodków miejskich nie ma tak wiele okazji na zajęcia popołudniowe, na rozwijanie swoich talentów. A przecież tutaj, w takim miejscu jak Milejewo i w okolicach, uzdolnionych ludzi nie brakuje. Trzeba tylko te wasze zdolności i talenty wydobyć — podkreślił marszałek.

Wstęga już przecięta
Wprawdzie projekt rozpoczął się we wrześniu, jednakże z powodu służbowych obowiązków marszałek mógł przybyć do szkoły dopiero teraz i oficjalnie przeciąć wstęgę symbolizującą rozpoczęcie realizacji projektu. Podczas spotkania przekazano również kolejną część materiałów dydaktycznych – edukacyjne gry planszowe. Wcześniej do szkoły trafiły sprzęty komputerowe, programy multimedialne, lektury szkolne, a dzieci otrzymały wyprawki – plecaki pełne atrakcyjnych artykułów szkolnych.

— Bardzo spodobał mi się piórnik, bo było w nim wszystko: długopisy ołówki, korektor i inne przybory — wymienia Wiktoria Niedźwiedzka z V b.
Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego projekt "Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Milejewie" potrwa do końca października przyszłego roku.
Zuzanna Gajewska