Niedziela, 4 grudnia 2022. imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Taniec, muzyka i plastyka w ruchu - szkolenie dla studentów

2013-11-11 20:05:29 (ost. akt: 2013-11-11 17:19:01)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Jesteś studentem? Pracujesz z dziećmi? Chcesz poznać zabawy łączące taniec, muzykę i plastykę? Dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują wielkiej ilości ruchu. Podczas warsztatów „Kinezjologia edukacyjna" organizowanych 23 listopada przez Stowarzyszenie Elbląg Europa poznasz innowacyjne metody nauczania. Podczas takich zajęć dzieci się nie nudzą.

Warsztaty odbędą się w godz. 11-14 w siedzibie Stowarzyszenia Elbląg Europa (ul Warszawska 55).
Poprowadzi je pani Karolina Witkowska, nauczyciel z wieloletnim stażem, trenerka TOC, współpracująca z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, współautorka programów nauczania dla dzieci. Innowacyjne metody, które wykorzystuje w pracy z dziećmi prezentowała podczas wielu konferencji m.in. w USA.

— Podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów związanych z tematyką zimową oraz świąteczną uczestnicy będą mogli zapoznać się z elementami kinezjologii edukacyjnej, w praktyczny sposób poznać zabawy łączące ruch, muzykę oraz umiejętności plastyczne i taneczne - mówi pani Karolina.

Podczas zajęć będziemy wykorzystywali m.in. technikę orgiami z kół. Uczestnicy będą np. rysowali wspólny obraz w rytmie muzyki, nauczą się tworzyć proste ozdoby świąteczne. Druga część szkolenia będzie polegała na wykorzystaniu umiejętności zdobytych podczas kursu do prowadzenia zajęć z dziećmi w ramach programu PROJEKTOR-wolontariat studencki.
Uczestnicy są zobowiązani przeprowadzić w parach cykl zajęć składający się z 3 spotkań w szkołach znajdujących się w małych miejscowościach.

Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały oraz zwrot kosztów przejazdu. Certyfikat wręczymy po przeprowadzeniu zajęć z dziećmi.

W celu zgłoszenia się na szkolenie należy wysłać wypełnioną kartę zgłoszeniową (do pobrania na projektor.elblageuropa.pl)i wysłać ją na adres a.lawecka@projektor.org.pl do dnia 20 listopada oraz zarejestrować się na stronie http://frw.home.pl/system/. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Źródło: Dziennik Elbląski