Lampiony nad Placem Jagiellończyka

2013-11-15 13:09:09(ost. akt: 2013-11-17 14:31:09)

Autor zdjęcia: www.nowemiasto.wm.pl

Występ Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego, o godz. 17, rozpocznie happening "Szlachetne Lampiony", który odbędzie się dzisiaj (15 listopada) na Placu Jagiellończyka.
— W ten sposób uczcimy otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki, czyli fakt pojawienia się 16 listopada na naszej stronie anonimowej informacji o rodzinach, które potrzebują pomocy. Wybierz jedną z nich, spełnij marzenia dzieci i dorosłych o szlachetnej paczce — mówią organizatorzy.

Podczas happeningu każdy będzie mógł puścić lampion w kształcie serca - symbolu Szlachetnej Paczki, który jednocześnie symbolizuje rodziny w potrzebie. 
— Na początku lampion jest tylko kawałkiem papieru ryżowego. Jednak jeżeli zadziała impuls, roznieca on ogień i wywoła w nim zmianę. Wówczas ta prosta forma papieru dojrzewa, nabiera pełnych kształtów i staje się lampionem, który może unieść się pod szczyt nieba. Właśnie takie zmiany zachodzą w Szlachetnej Paczce. Tu pomagamy rodzinom, które potrzebują takiego impulsu do zmiany. Rodzinom, które żyją w niezawinionej biedzie, często bez nadziei na poprawę — dodają organizatorzy happeningu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. no #1245393 | 83.25.*.* 15 lis 2013 13:20

    niebezpieczne lampiony również w Elblągu, w centrum miasta oby na żadnym dachu lampion się nie zatrzymał, o ptakach tez nikt nie pomyślał, gratulacje

    odpowiedz na ten komentarz