Piątek, 3 lutego 2023. imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny

Wywożą puste śmietniki, bo taki jest regulamin

2013-11-25 08:03:00 (ost. akt: 2013-11-25 07:54:38)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

— Nie możemy się zgodzić z uchwałą, którą przyjęli elbląscy radni. Nakłada ona na nas między innymi obowiązek wywozu śmieci raz w tygodniu. To zdecydowanie za często — mówi Bronisław Mikołajczyk, prezes Polskiego Związku Działkowców Okręgowego Zarządu w Elblągu. — O co więc w tym wszystkim chodzi? O czystość czy o wyciągnięcie od nas pieniędzy?

Jak przekonują działkowcy w związku z nowymi przepisami dochodzi do sytuacji absurdalnych, gdy śmietniki zapełniane są na siłę wyschniętymi gałęziami, liśćmi.

— Czasami też opróżniane są puste kontenery — mówi Władysław Wierzbicki, prezes ROD Rodziny Nalazków. — Wiele pism w tej sprawie trafiło już do pana prezydenta, radnych. Nie widzę sensu w pisaniu kolejnych próśb, bo chyba wyczerpaliśmy już wszystkie środki prawne. Trzeba wybrać się do ratusza, być może wtedy pan prezydent zechce nas wysłuchać.

— Chcemy mieć czyste ogrody, ale też chcemy płacić za rzeczywiście wykonaną usługę — dodaje Stanisław Wielgorski z ROD Przyroda. — Nie mam potrzeby wywozić śmieci cztery razy w miesiącu. Dlaczego nie mamy płacić za to, co naśmiecimy, a za limity które ktoś ustalił nie wiadomo na jakiej podstawie.

Uchwała elbląskich radnych regulująca te kwestie ustala nie tylko ilość wywozów, ale i wielkości pojemników, które powinny się znaleźć przy działkach oraz okres, w którym śmieci z działek są wywożone.

Działkowcy nie chcą się zgodzić z takim regulaminem. Podczas ostatniej sesji poparli ich również radni SLD i wystąpili z interpelacją w tej sprawie.

— Uważamy, że w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta, w kwestii dotyczącej działkowców, należy wprowadzić zmiany — mówi Ryszard Klim, elbląski radny. — Jakie konkretnie? Propozycji jest kilka. Można wprowadzić odbiór śmieci "na żądanie", lub utrzymać wywóz raz w ale zmniejszyć o połowę wielkość kontenerów na śmieci.

naj

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #1253235 | 188.33.*.* 25 lis 2013 12:39

  Do "Damiana". Tak zastanawiam się czy Ty dobrze się czujesz i wiesz co piszesz?. Może udaj się do lekarza tego "od głowy". Ja jestem tego zdania , że " jak się o czymś nie wie to się nie zabiera głosu w tej sprawie" a Ty tak właśnie robisz, Na drugi raz zastanów się co mówisz i piszesz. Ta jak Ty robi też wielu innych. Uważam, że lepiej nic nie mówić niż mówić i pisać głupoty na którą jeszcze na razie nie wynaleziono lekarstwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. jogi #1253107 | 78.88.*.* 25 lis 2013 08:34

  na działce im.Romualda Trauguta P. Prezes wcale nie wystawił pojemników na odpady chociasz od działkowców pozbiera po 15 zł. od działki a jest około 100 działek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Oleg #1253100 | 81.190.*.* 25 lis 2013 08:11

  Myslalem ze tylko w Olsztynie dzieja sie takie rzeczy jak z filmu,to do Elblaga niepodobne

  odpowiedz na ten komentarz