Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała


Badam się, więc mam pewność – bezpłatna profilaktyka dla pań

2013-11-26 10:09:57 (ost. akt: 2013-11-26 10:04:26)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

To hasło przyświecające akcji happeningowej propagującej bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet. Już w najbliższy czwartek, w godz. 11-15, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Olsztynie organizuje w Centrum Handlowym Elzam w Elblągu, akcję happeningową mającą na celu propagowanie bezpłatnych badań profilaktycznych - mammografii i cytologii.


— Na stoisku będzie można uzyskać informacje odnośnie wspomnianych programów zdrowotnych, komu badania przysługują i gdzie je w Elblągu można wykonać — mówi Beata Ostrzycka, kierownik WOK. — Chętne osoby będą mogły nauczyć się samobadania piersi na specjalnym fantomie. 
Podczas akcji będą rozdawane ulotki, broszury, z których również można uzyskać wszelkie informacje na temat bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

— Każda z osób odwiedzająca nasze stoisko otrzyma drobny upominek zachęcają organizatorzy akcji — dodaje Beata Ostrzycka. sw


Źródło: Dziennik Elbląski