Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Udany ostatni sprawdzian. Polska wygrała z Brazylią w Elblągu!

2013-11-29 22:08:50 (ost. akt: 2013-12-01 11:31:02)

Fantastyczna publiczność, słabszy początek i zdecydowanie lepsza druga połowa w wykonaniu biało-czerwonych - tak można podsumować piątkowe zwycięstwo w Elblągu reprezentacji Polski piłkarek ręcznych nad Brazylią 29:25 (13:17). Dla Polek był to ostatni sprawdzian przed wylotem na rozpoczynające się za tydzień mistrzostwa świata w Serbii.

Dla biało-czerwonych dwumecz z Brazylią był ostatnim sprawdzianem przed wylotem na rozpoczynające się w najbliższy piątek mistrzostwa świata w Serbii. Polki dwukrotnie okazały się lepsze, w Elblągu w piątek wygrały 29:25, chociaż początek spotkania nie zapowiadała sukcesu. Mistrzynie Ameryki Południowej w pierwszych 30 minutach trzykrotnie prowadziły już nawet czterema bramkami (13:9, 16:12, 17:13).

Polki rewelacyjnie rozegrały początek drugiej połowy. Przez 11 minut straciły tylko jedną bramkę, za to rzuciły dziewięć i w 41. min zasłużenie prowadziły 22:18. Świetnie w bramce spisywała się Anna Wysokińska, która tym występem chyba zapewniła sobie miano bramkarki numer jeden na MŚ. Polki tak grając, jak na początku drugiej połowy, są w stanie powalczyć na mundialu z każdym.

Polska - Brazylia 29:25 (13:17)
Polska: Gapska, Wysokińska - Stachowska 2, Niedźwiedź 3, Siódmiak 2, Grzyb 3, Kudłacz 3, Koniuszaniec 3, Wojtas 6, Semeniuk-Olchawa 1, Szwed-Orneborg, Migała 3, Stasiak 1, Jochymek, Kulwińska 1, Byzdra 1
Najwięcej dla Brazylii: Rodrigues 7, Nascimento 4, Silva 4