Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Dzień otwarty w NFZ. Załóż konto w informatorze pacjenta

2013-12-03 17:28:51 (ost. akt: 2013-12-03 17:31:21)
Dzięki systemowi ZIP każdy w domu, przed komputerem, może sprawdzić jakie świadczenia zdrowotne miał wykonywane

Dzięki systemowi ZIP każdy w domu, przed komputerem, może sprawdzić jakie świadczenia zdrowotne miał wykonywane

Autor zdjęcia: Archiwum Starostwo Powiatowe

Elbląska delegatura Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza w najbliższą sobotę wszystkich pacjentów na "dzień otwarty".

— Nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze Zintegrowanym Informatorem Pacjenta i pomogą założyć w nim konto — zachęca do odwiedzenia w sobotę delegatury Magdalena Mil, rzecznik prasowy WM OW NFZ w Olsztynie. — Konto w ZIP to łatwy, szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do ważnych informacji o leczeniu każdego człowieka. Zapraszamy z dowodem osobistym lub paszportem. Założenie konta jest bezpłatne i trwa tylko kilka minut.

Na Warmii i Mazurach konto w ZIP założyło już prawie 22,8 tysiąca osób.
— Dzięki temu systemowi każdy w domu, przed komputerem, może sprawdzić jakie świadczenia zdrowotne miał wykonywane w szpitalu, poradni specjalistycznej, u lekarza rodzinnego, rehabilitanta i ile to kosztowało — mówi Magda Mil.
Dzięki założeniu konta w ZIP-ie można też m.in.: potwierdzić swoje uprawnienia do bezpłatnego leczenia, uzyskać dostęp do informacji o kolejkach oczekujących, realizacji wniosków ortopedycznych, zrealizowanych receptach refundowanych i wysokości tej refundacji oraz o lecznictwie uzdrowiskowym.

Portal ZIP zawiera też spis wszystkich placówek medycznych, z którymi NFZ ma podpisane umowy. Można w nim sprawdzić adres i telefon do rejestracji, godziny pracy poradni i mapy dojazdu.

Zainteresowani, którzy w sobotę, w godzinach od 9 do 14 przyjdą do elbląskiej delegatury NFZ (ul. Bema 18) będą też mogli na miejscu uzyskać informacje na temat praw pacjenta, leczenia uzdrowiskowego, profilaktycznych programów zdrowotnych, Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, czasu oczekiwania na leczenie specjalistyczne, czy zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. gog
 

Źródło: Dziennik Elbląski