Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Napisali do nas. Nagroda prezydenta dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

2013-12-04 17:50:44 (ost. akt: 2013-12-04 17:55:42)

Autor zdjęcia: archiwum MOW w Kamionku Wielkim

28 listopada na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie odbyła się XVIII Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji - OSPAR 2013. Jest to cykliczna impreza artystyczna organizowana przez środowisko akademickie stolicy dla placówek resocjalizacyjnych z całej Polski. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa ilość uczestników - 38 zespołów.

Nagroda główna OSPAR, ufundowana przez Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, decyzją jury przyznana została grupie teatralnej z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim za spektakl "Takie coś...". W przedstawieniu pokazany został proces stopniowego uzależniania się młodego człowieka od środków psychoaktywnych i konsekwencji płynących z tego dla niego i jego najbliższych...


Spektakl zrealizowany został w formie dramy teatralnej, z podkładem muzyki wykonywanej na żywo. Autorami scenariusza i reżyserami spektaklu byli wychowawcy MOW Bogdan Płocheć i Michał Basek. Skład grupy teatralnej tworzyli wychowankowie MOW: Adam Piechowski, Maciej Tworus, Jakub Danetko, Mariusz Schielke, Krzysztof Czajkowski, Dariusz Pink, Krystian Gęsikowski, Krzysztof Czyż, Jakub Majchrzak i Szymon Mielewczyk.


Nagroda Prezydenta RP w OSPAR to jedna z najcenniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w tzw. twórczej resocjalizacji w kraju. Jest to już druga nagroda Prezydenta RP w dorobku grupy teatralnej MOW w Kamionku Wielkim.
Dyrektor MOW w Kamionku Wielkim