Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Wielki sukces małej biblioteki

2013-12-11 11:30:46 (ost. akt: 2013-12-11 11:46:30)

Autor zdjęcia: nadesłane z Bibliteki w Markusach

Biblioteka w Markusach zajęła drugie miejsce w konkursie pn. „Biblioteka z dobrym klimatem społecznym” oraz 46 (na 763 klasyfikowanych) w rankingu bibliotek Instytutu Książki i Rzeczpospolitej.

W grudniu w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się III Konferencja Regionalna Bibliotek organizowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie
w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

W trzeciej edycji konkursu „Biblioteka z dobrym klimatem społecznym” Biblioteka Publiczna Gminy Markusy zajęła drugie miejsce wśród ocenianych jedenastu bibliotek. Placówka do konkursu przystąpiła z projektem realizowanym w drugim kwartale w 2013 roku pn. „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato – Klub Malucha w Bibliotece”.

Projekt miał zachęcić rodziców, by czytali dzieciom w domu, uświadomić, jak ważny ma to wpływ na rozwój dzieci. Jego celem była także promocja książek oraz utworzenie przyjaznego miejsca dla dzieci w Filii Bibliotecznej w Zwierznie - „Kącika Malucha”. Są już pierwsze efekty. Filię Biblioteczną w Zwierznie odwiedza coraz więcej mieszkańców.

W ramach konferencji odbyły się też targi wiedzy. Na stoisku biblioteka zaprezentowała m.in. prace wykonane ręcznie przez dzieci i młodzież, członków „Klubów Seniora”, uczestników warsztatów witrażu. Odwiedzający mogli obejrzeć kroniki z działalności biblioteki, zapoznać się kalendarium najważniejszych wydarzeń odbywających się w Bibliotekach w 2013 roku, a także poczęstować się słodkimi wypiekami przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność przez panie z „Klubu Seniora” ze Zwierzna.
Barbara Turzyńska, Biblioteka Publiczna Gminy MarkusyKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. deo #1268463 | 83.25.*.* 12 gru 2013 11:39

    Gratulacje!W następnej edycji życzę pierwszego miejsca. Na pewno się uda, jeśli nadal tak prężnie będziecie działąć. Brawo!!!

    odpowiedz na ten komentarz