środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Polska pokonała Rumunię 31:29 i jest w 1/4 finału mistrzostw świata!

2013-12-15 21:44:31 (ost. akt: 2013-12-15 22:11:14)
Kinga Grzyb i Katarzyna Koniuszaniec

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych, w składzie z zawodniczkami Startu Elbląg Kingą Grzyb i Katarzyną Koniuszaniec, pokonała Rumunię 31:29 (13:17) na mistrzostwa świata w Serbii i awansowała do 1/4 finału!

Rumunki przez długi czas uważnie pilnowały wypracowanej w pierwszej połowie czterobramkowej przewagi. Polki wygrały dzięki rewelacyjnej grze w ostatnich kilkunastu minutach. Najpierw doprowadziły do remisu 26:26 w 54. min, a za chwilę po bramce Aliny Wojtas objęły prowadzenie 27:26 i nie oddały go już do końca spotkania.

Najskuteczniejszą zawodniczką Biało-czerwonych była Wojtas (9 bramek). Siedem razy bramkarkę Rumunii pokonała Kinga Grzyb, na co dzień zawodniczka Startu Elbląg. Kolejna zawodniczka Startu w reprezentacji Polski Katarzyna Koniuszaniec rzuciła jedną bramkę.

Polska - Rumunia 31:29 (13:17)