środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

2013-12-20 17:09:02 (ost. akt: 2013-12-20 12:23:59)
Igor Janik

Igor Janik

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W Warszawie rozegrane zostały mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych. Polskę reprezentował m.in. 13-letni Igor Janik z KSzach Start Elbląg.

W klasyfikacji generalnej utalentowany, młody szachista z Elbląga, który zdobył 13 pkt., zajął 103 miejsce. O wiele wyżej został ujęty w klasyfikacji młodzieżowej do lat 14 - tu zajął szóstą lokatę, a do podium zabrakło mu zaledwie 1 pkt.

Należy podkreślić, że Janik zmierzył się m.in. z dwoma arcymistrzami. W pojedynku z jednym z nich, Arturem Jusupowem (Rosja), wywalczył remis, co było jego największym sukcesem w tym turnieju.

Jusupow to zawodnik, który przed 10 laty zaliczał się do czołowej ósemki najlepszych szachistów na świecie. Mistrzostwa w Warszawie zakończyły się sukcesem Antona Korobowa (Ukraina), który wywalczył 18,5 pkt.