Napisali do nas: Niezwykła bombka, a w niej szkoła

2013-12-24 18:01:00(ost. akt: 2013-12-27 08:11:01)
Bombka trafi na licytację WOŚP

Bombka trafi na licytację WOŚP

Autor zdjęcia: fot.nadesłane

Niezwykłą bombkę wykonały Wiktoria Zwolińska uczennica Szkoły Podstawowej w Jegłowniku wraz z Emilią Boggeroo, opiekunką SKO.
Bombka z makietą szkoły została wykonana z przeznaczeniem na licytację podczas Finału WOŚP, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Jegłowniku 12 stycznia. Nietypowa bombka uzyskała już duży rozgłos zajmując I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym podczas II Świątecznego Spotkania Placówek Oświatowych Gminy Gronowo Elbląskie.

Jest to kolejna akcja, w której czynny udział bierze nie tylko szkolna społeczność, ale także mieszkańcy Jegłownika i okolic. Tuż przed świętami zakończono w szkole projekt edukacyjno – pomocowy „ Gwiazdka dla Afryki” prowadzony przez UNICEF. Uczniowie i rodzice zrobili wspaniały prezent dla dzieci w Sierra Leone. W ciągu trzech dni zgromadzili kwotę 720 zł, za którą UNICEF zakupi szczepionki chroniące dzieci w Afryce przed śmiertelnymi chorobami.

Emilia Boggero od roku jest aktywnym opiekunem Szkolnej Kasy Oszczędności, która działa w niej od roku. Prowadzi blog szkolny SKO – wirtualną kronikę, w której na bieżąco opisuje działalność uczniów, nauczycieli i rodziców. Blog jest prowadzony na platformie www.szkolneblogi.pl.

W ciągu roku zdobył trzy wyróżnienia i tytuł „Blog miesiąca”, za który szkoła otrzymała laptop (w wyniku głosowania). Kronika SKO otrzymała od banku nagrodę 1000 zł a ostatnim sukcesem było zajęcie I miejsca w konkursie „NEWSLETTER SKO” , za które szkoła zdobyła nagrodę wartości 1000 zł.

Szkoła w Jegłowniku jest niewielka ale prężnie działa. Zapraszamy każdego, kto pragnie więcej dowiedzieć się na temat działalności szkoły, do śledzenia bloga szkolnego i oddawani głosów. Im więcej głosów, tym szkoła ma większą szansę zdobyć kolejną cenną nagrodę - laptop.
SP w Jegłowniku

Źródło: Artykuł internauty