środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Zmierz cukier i ciśnienie. Szpital Miejski wspiera WOŚP

2014-01-08 17:09:19 (ost. akt: 2014-01-08 14:30:39)
Szpital Miejski w ubiegłym roku również zagrał z WOŚP

Szpital Miejski w ubiegłym roku również zagrał z WOŚP

Do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączy się również Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu.

Podobnie jak rok temu, swoje stoisko otworzymy w markecie Kaufland przy ul. Teatralnej, vis a vis kas, w godzinach od 10.00 do 16.30. Fundację Jurka Owsiaka wspierać będziemy m.in. świadcząc usługi pielęgniarskie w zakresie bezpłatnego mierzenia ciśnienia tętniczego oraz badania poziomu cukru, a także edukacji zdrowotnej.

Ubiegłoroczna akcja została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców naszego miasta. Z oferowanych usług skorzystało ponad 300 osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci, a zebrane w ten sposób środki przekazaliśmy na konto Fundacji. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Oba zagadnienia są nam bardzo bliskie, ponieważ Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu posiada w swoich strukturach Pododdział Noworodkowy oraz jedyny w okolicy Zakład Opiekuńczo – Leczniczy obejmujący swym zakresem leczenie, pielęgnację i rehabilitację najstarszych pacjentów.
Katarzyna Stasiak

Źródło: Dziennik Elbląski