Piątek, 24 marca 2023. imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

WOŚP 2014 w Elblągu. Tak dziś gramy!

2014-01-12 08:00:00 (ost. akt: 2014-01-10 13:48:15)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Rejs poduszkowcem, dzień w fotelu prezydenta Elbląga, "jedynka" Dziennika Elbląskiego - to tylko przykłady tego, co będzie można wylicytować w niedzielę podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Na elbląskich ulicach pojawi się również 450 wolontariuszy, którzy będą zbierali pieniądze do charakterystycznych puszek. Będzie się działo także w kilkudziesięciu sztabikach.

W niedzielę praktycznie nie będzie w Elblągu miejsca, w którym nie działoby się coś związanego z WOŚP. Scena główna stanie na Starym Mieście. O godz. 15.45 rozpoczną się tam koncerty przeplatane licytacjami między innymi zestawu wojskowego 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Na scenie wystąpią Sakin Ol & Bed Bedu, Piotr Jacyno i Łukasz Pacer, Pandemia, Five of Green, Satysfakcja oraz finaliści programu The Voice of Poland. O godz. 18, u zbiegu ulic Kowalskiej i Stary Rynek, odbędzie się pokaz fireshow Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego. Natomiast o godz. 20 przyjdzie czas na tradycyjne "światełko do nieba".

Również w niedzielę, na dawnym poligonie przy ul. Dąbrowskiego, 4x4 Elbląg Team oraz Offroadowy Elbląg organizują rajd połączony z imprezą integracyjną. Cały dochód z tego wydarzenia zasili konto WOŚP.


Natomiast w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej już o godz. 10 rozpocznie się turniej szachowy z okazji finału. Udział w nim weźmie również Szpital Miejski im. Jana Pawła II. W godz. 10-16.30 w hipermarkecie przy ul. Teatralnej będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze lub zbadać poziom cukru.

Żeby wziąć udział w WOŚP nie trzeba wychodzić z domu. Część licytacji będzie prowadzona w internecie. Na stronie elbląskiego sztabu trwają aukcje. Zakończą się 13 stycznia do godz. 9. Można tam wylicytować między innymi: pierwszą stronę Dziennika Elbląskiego, pokaz ogniowy EOA na własnej imprezie, przejażdżkę saniami, prowadzenie Wiadomości Elbląskich, specjalne Elbląskie Karty Miejskie czy mecz z żeńską drużyną futsalową Elwo Etna Elbląg. Znajdzie się tu również gratka dla osób lubiących władzę - jeden dzień w fotelu prezydenta.


W ubiegłym roku, podczas 21. finału WOŚP w Elblągu i okolicach zebrano blisko 180 tysięcy złotych. Tym samym pobito dotychczasowy rekord.
naj,kr


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. witold #1293368 | 78.88.*.* 12 sty 2014 15:59

    Prawda o WOŚP na: Mariusz Max kolonko: WOŚP i Woodstock

    odpowiedz na ten komentarz